Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby morskie USS Coronado

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 07 grudnia 2016

Załoga USS Coronado przeprowadziła testy okrętu na Morzu Południowochińskim.

Pionowzlot MQ-8 Fire Scout podchodzi do lądowania na pokładzie USS Coronado / Zdjęcie: USN

W ubiegłym tygodniu amerykański okręt USS Coronado (LCS 4), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS) poddany został kilkudniowym testom na wodach Morza Południowochińskiego. Próby umożliwiły ocenę stanu technicznego okrętu, który w listopadzie przeszedł rutynowy przegląd techniczny. Były też okazją do przećwiczenia i zgrania załogi oraz personelu lotniczego z Helicopter Sea Combat Squadron (HSC) 23.

Podczas testów oceniono funkcjonowanie podstawowych systemów pokładowych, w tym układu napędowego i urządzeń obserwacyjnych. Jednocześnie załoga USS Coronado przećwiczyła procedury działania w ramach różnorodnych scenariuszy sytuacyjnych. Przeprowadzono również operacje lotnicze, w których uczestniczył śmigłowiec morski MH-60S Seahawk i 2 pionowzloty MQ-8 Fire Scout wyposażone w radary Telephonics AN/ZPY-4.

W połowie października USS Coronado dotarł do Changi Naval Base w Singapurze (USS Coronado w Singapurze, 2016-10-17), skąd będzie prowadził działania operacyjne w ramach nowej misji bojowej (USS Coronado kontynuuje misję, 2016-09-30). Wcześniej jednostka uczestniczyła w wielonarodowych ćwiczeniach morskich Rim of the Pacific (RIMPAC) 2016 (Nieudana próba uzbrojenia USS Coronado, 2016-07-25). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.