Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chile zamawia S-70i

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 grudnia 2016

Wojska lotnicze Chile zakupiły 6 śmigłowców wielozadaniowych S-70i.

Wojska lotnicze Chile zamówiły 6 śmigłowców S-70i / Zdjęcie: PZL w Mielcu

Zakończono negocjacje pomiędzy przedsiębiorstwem Sikorsky, należącym do koncernu Lockheed Martin, a Fuerza Aérea de Chile (FACh, wojskami lotniczymi Chile). Na mocy porozumienia flota FACh zwiększy się o 6 śmigłowców S-70i Black Hawk, które zostaną zmontowane w PZL w Mielcu. Kontrakt obejmuje również dostawę części zamiennych, wyposażenie do obsługi naziemnej, szkolenie załóg lotniczych i personelu obsługowego oraz pomoc techniczną.

Po rozpoczęciu dostaw w 2018, chilijskie S-70i będą wykonywać zarówno zadania wojskowe (m.in. transport żołnierzy wojsk specjalnych i misje poszukiwawczo-ratownicze), jak i humanitarne, niosąc pomoc ofiarom klęsk żywiołowych. Wiropłaty przeznaczone dla FACh zostaną wyposażone radiolokator meteorologiczny, urządzenia do łączności kodowanej, przyrządy przystosowane do wykonywania lotów w okularowych wzmacniaczach obrazu (NVG) i sondę do pobierana paliwa podczas lotu (Pierwsze S-70i dla Brunei , 2013-12-05, Kolumbijskie S-70i z HTAWS, 2013-10-18). 

Wejście do służby S-70i pozwoli na wycofanie UH-1H, które używane są do zadań łącznikowych. Ich rolę przejmą Belle 412. Jak mówi oficjalny komunikat producenta, jest on w kontakcie z polskim rządem na temat ewentualnego dostarczenia uzbrojonej wersji bojowych śmigłowców wsparcia Black Hawk dla Wojsk Specjalnych RP (Black Hawki dla specjalsów?, 2016-10-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.