Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przegląd techniczny KNM Rauma

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 grudnia 2016

Przedsiębiorstwo Bergen Group Services AS dokona przeglądu technicznego trałowca KNM Rauma.

Trałowiec KNM Rauma, typu Alta, przejdzie przegląd techniczny prowadzony przez Bergen Group Services AS / Zdjęcie: MO Norwegii

Prace na jednostce rozpoczną się w styczniu 2017. Zakłada się, że przedsięwzięcie potrwa ok. 3 miesięcy. Przegląd techniczny trałowca KNM Rauma (M352), typu Alta, prowadzony będzie w zakładach Bergen Group Services AS, które zlokalizowane są na południu kraju.

Przegląd techniczny KNM Rauma zleciła Norweska Organizacja Logistyki Obronnej (NDLO). Prace stoczniowe obejmą m.in. ocenę stanu poszycia kadłuba i nadbudówki, a także inspekcję podstawowych systemów pokładowych. Na początku br. podobny przegląd przeszedł niszczyciel min KNM Hinnøy (M343), typu Oksøy.

KNM Rauma jest jednym z 3 pozostających w linii okrętów przeciwminowych typu Alta. Sjøforsvaret (marynarka wojenna Norwegii) eksploatuje go od ponad 20 lat. Okręt ma 55,2 m długości i 13,6 m szerokości. Wypiera 375 t. i rozwija 23 w. Załogę stanowi 32 oficerów i marynarzy. Norweskie okręty typów Alta i Oksøy regularnie uczestniczą w działaniach na morzu, prowadzonych w ramach jednej z grup Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO (Polski okręt na czele SNMCMG2, 2016-11-09). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.