Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wykrywacz kontrabandy SAS-Hitech-Xpose

Przemysł zbrojeniowy, 08 grudnia 2016

Przenośny miernik gęstości / promieniowania SAS-Hitech-Xpose ułatwia codzienną pracę służb odpowiedzialnych za wykrywanie przemytu.

Miernik SAS-Hitech-Xpose jest lekki (o ponad 20% lżejszy od konkurencyjnych urządzeń) i można go obsługiwać jedną ręką./ Zdjęcie: spyshop.pl

Pomiędzy przemytnikami, a służbami odpowiedzialnymi za zwalczanie przemytu od lat trwa swoisty wyścig zbrojeń – obie strony prześcigają się w opracowywaniu nowych metod przewożenia kontrabandy i jej wykrywania. Rywalizacja ta zaowocowała stworzeniem szeregu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które w znaczący sposób ułatwiają codzienną pracę wszelkich służb odpowiedzialnych za wykrywanie przemytu – przede wszystkim służb celnych i straży granicznej, a także wojska i służb ochrony mienia.

Jednym z takich urządzeń jest przenośny miernik gęstości materiałów i promieniowania SAS-Hitech-Xpose, służący do sprawdzania najróżniejszych przedmiotów i obiektów, czy nie są w nich ukryte jakiekolwiek niepożądanych czy niebezpieczne materiały. To idealne narzędzie dla celników, czy funkcjonariuszy straży granicznej, przeszukujących samochody lub bagaże.

Bardzo często przedmioty przemycane są w ukrytych, trudno dostępnych miejscach takich jak opony, grodzie, puste przestrzenie w pojeździe lub łodzi, tam gdzie bezpośrednia obserwacja nie jest możliwa bez czasochłonnego demontażu, a nierzadko trwałego uszkodzenia sprawdzanego obiektu. SAS-Hitech-Xpose jest w stanie wskazać obecność nielegalnie przewożonych przedmiotów ukrytych w takich miejscach. Urządzenie działa wykorzystując pomiar zmian gęstości w sprawdzanym obszarze. Niespodziewane zmiany wskazują na obecność ukrytych przedmiotów lub komór – wyjaśnia Krzysztof Rydlak, ekspert przedsiębiorstwa Spy Shop, oferującego urządzenie SAS-Hitech-Xpose na polskim rynku.

Miernik gęstości doskonale sprawdzi się również jako element wyposażenia wojskowych służb kontrolujących pojazdy w zagrożonych strefach (obecność broni czy materiałów wybuchowych), a także podmiotów specjalizujących się w ochronie obiektów czy mienia. Użytkownik SAS-Hitech-Xpose ma do dyspozycji dwa główne tryby pracy – pomiaru, służący do wskazywania źródeł promieniowania w otoczeniu, i inspekcji, używany do wykrywania kontrabandy. Co szczególnie ważne, badanie obiektu możliwe jest bez jego demontowania – to istotne np. w przypadku sprawdzania pojazdów.

W trybie pomiaru promieniowania urządzenie wyświetla liczbę jednostek i intensywność promieniowania w czasie rzeczywistym (przedstawiając wyniki w formie graficznej i liczbowej). Do pomiaru gęstości skaner używa detektora CsI (TI), pozwalającego na szybkie skanowanie i zapewniającego optymalne właściwości penetracji i szybkie wskazywanie nagłych zmian w gęstości. Operator ma do wyboru wyświetlanie odczytów w formie graficznej lub liczbowej, z alarmem lub bez. Możliwa jest również projekcja aktualnego odczytu z wyzerowanym wskazaniem tła.

Urządzenie oferuje kilka opcji odczytu informacji, w tym zdalny, bezprzewodowy wyświetlacz, ułatwiający przeprowadzanie inspekcji trudno dostępnych miejsc. Wbudowana pamięć pozwala na zapisanie wyników 100 ostatnich pomiarów, zaś oprogramowanie Xpose Tools – na przesyłanie danych do komputera (każdy z pomiarów zawiera 30-s wskazanie licznika i znacznik czasu).

Miernik SAS-Hitech-Xpose korzysta ze standardowego, wbudowanego bloku kalibracyjnego, pozwalającego na uniwersalną kalibrację podobnych modeli wykrywaczy SAS-Hitech-Xpose. Po skalibrowaniu, odczyty urządzeń mogą się różnić o +/- 2 %. Kalibracja automatycznie uwzględnia poprawkę na rozkład źródła i wiek elementów wewnętrznych. Proces kalibracji trwa mniej niż 30 s.

Zaletami miernika SAS-Hitech-Xpose są m.in. trwała, odporna na uszkodzenia i działanie czynników atmosferycznych obudowa i wykrywacz pokryty nietłukącym i nierysującym się szkłem Gorilla Glass (znanym m.in. z topowych smartfonów). Dzięki temu urządzenie z powodzeniem sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach i strefach klimatycznych. Urządzenie dostępne jest w Polsce w sklepie Spy Shop.
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.