Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnia Warszawianka dla Wietnamu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 grudnia 2016

9 grudnia z St. Petersburga wypłynął zarejestrowany w Holandii statek-dok Rolldock Storm z ostatnim zamówionym przez Wietnam okrętem podwodnym proj. 06361 Warszawianka. Ten okręt to HQ-187 Ba Ria – Yung Tau. Szósty z zamówionych przez Wietnam, a 37 z wyeksportowanych okrętów tej rodziny (pierwszym z nich był pływający dotąd w barwach MW ORP Orzeł pierwotnego proj. 877, zwodowany w 1985).

HQ-187 Ba Ria – Yung Tau na pokładzie Rolldock Storm opuszcza port w St. Petersburgu

6 okrętów podwodnych proj. 06361 Wietnam zamówił 15 grudnia 2009. Kontrakt jest wart równowartość 3,2 mld USD. Okręty zbudowała stocznia OAO Admirałtiejskije Wierfi z St. Petersburga. Obecnie powstają w niej jeszcze dwa zamówione przez Algierię okręty tego samego projektu.

Okręty proj. 06361 dla Wietnamu mają numery seryjne 01339-01344. Pierwszy, HQ-182 Ha Noi, został przekazany odbiorcy 7 listopada 2013. Kolejne to HQ-183 Hồ Chí Minh, HQ-184 Hai Phong, HQ-185 Khanh Hoa i HQ-186 Da Nang. Dostawy obejmują nie tylko okręty, ale także niezbędną infrastrukturę i pakiet serwisowy (Da Nang w Wietnamie, 2016-02-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.