Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zmarł John Glenn

Astronautyka, 11 grudnia 2016

Amerykańska agencja kosmiczna – NASA poinformowała, że 8 grudnia w Ohio State University James Cancer Hospital w Columbus w stanie Ohio zmarł John Herschel Glenn jr. Glenn był piątym człowiekiem w Kosmosie i pierwszym Amerykaninem, który wykonał lot orbitalny dookoła Ziemi. Stało się to 20 lutego 1962 na pokładzie satelity Mercury 6 w misji Friendship 7. Glenn trzykrotnie okrążył wówczas Ziemię w locie trwającym 4 h 55 min. i 23 s.

John Glenn urodził się 18 lipca 1921 w Cambridge w stanie Ohio. Przed rozpoczęciem szkolenia w NASA był pilotem US Marine Corps (łącznie na samolotach wylatał ponad 9 tys. h – brał udział w II w. św. i wojnie koreańskiej). Przed lotem Mercury 6 był dublerem Alana Sheparda i Virgila Grissoma, którzy wykonali loty suborbitalne w maju i lipcu 1961. Po zakończeniu kariery astronauty rozpoczął karierę polityczną. W 1974 został wybrany senatorem Partii Demokratycznej z Ohio. W Kongresie pozostawał do 1999. W 1984 bez powodzenia startował w wyborach prezydenckich.

Glenn wrócił w Kosmos w 1998. Odbył lot na wahadłowcu Discovery, jako specjalista od obsługi ładunku. Stał się w ten sposób najstarszym człowiekiem, który znalazł się w Kosmosie. Miał wówczas 77 lat


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.