Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Egipski OP odebrany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 grudnia 2016

Marynarka wojenna Egiptu odebrała pierwszy konwencjonalny okręt podwodny typ 209.

Pierwszy egipski okręt podwodny typ 209/1400 po odbiorze / Zdjęcie: MO Egiptu

Wczoraj w Kilonii odbyła się ceremonia odbioru egipskiego konwencjonalnego okrętu podwodnego S41 (861), typ 209/1400. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele marynarki wojennej Egiptu i misji dyplomatycznej tego państwa w Niemczech. Wydarzenie zbiegło się w czasie z wodowaniem 2. z serii nowych egipskich OP.

Ceremonia odbioru okrętu podwodnego odbyła się niemal rok po jego wodowaniu (Wodowanie egipskiego U209, 2015-12-29). Przez ostatnie miesiące jednostka przechodziła prace wykończeniowe. Przeprowadzono też serię prób morskich, które były okazją do zwieńczenia programu szkolenia i zgrywania załogi OP.

W l. 2011-2014 Egipt zakupił 4 niemieckie OP typ 209/1400. Okręty buduje i dostarcza niemiecka grupa stoczniowa ThyssenKrupp Marine Systems. Jednostki zostaną uzbrojone w torpedy i kierowane pociski przeciwokrętowe UGM-84L Harpoon Block II (Egipt zamawia Harpoony, 2016-05-16). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.