Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odbiór CGC John McCormick

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 grudnia 2016

Straż Wybrzeża USA odebrała 21. kuter patrolowy typu Sentinel.

USCGC John F. McCormick podczas ceremonii odbioru / Zdjęcie: USCG

We wtorek w Key West na Florydzie odbyła się ceremonia odbioru kutra patrolowego USCGC John F. McCormick (WPC-1121), typu Sentinel. W najbliższych miesiącach jednostka przejdzie serię testów morskich, które jednocześnie będą okazją do zakończenia programu szkolenia i zgrywania jej załogi. Uważa się, że okręt zostanie oficjalnie przyjęty do służby w kwietniu. USCGC John F. McCormick będzie 1. z patrolowców tego typoszeregu stacjonującym w Ketchikan na Alasce.

USCGC John F. McCormick jest 21. kutrem patrolowym typu Sentinel pozyskanym przez Straż Wybrzeża USA (USCG, USCGC Rollin Fritch w linii, 2016-11-20). Okręt zbudowała i dostarczyła Bollinger Shipyards z Lockport w Luizjanie. Jednostka powstała w ramach programu Fast Response Cutter. Ogółem USCG przyjmie do służby co najmniej 58 patrolowców tego typu (USCG zamawia kolejne Sentinele, 2016-05-09). Jednostki te stacjonują obecnie w Key West i Miami na Florydzie oraz na Portoryko, a także w Cape May w New Jersey.

Okręty patrolowe typu Sentinel mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijają ponad 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Patrolowce wyposażono m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także cztery 12,7-mm wkm oraz systemy wsparcia dowodzenia i zobrazowania pola walki (C4ISR), wyprodukowane przez L-3 Communications (Systemy dowodzenia dla kutrów typu Sentinel, 2016-07-26). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.