Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Odbiór CGC John McCormick

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 grudnia 2016

Straż Wybrzeża USA odebrała 21. kuter patrolowy typu Sentinel.

USCGC John F. McCormick podczas ceremonii odbioru / Zdjęcie: USCG

We wtorek w Key West na Florydzie odbyła się ceremonia odbioru kutra patrolowego USCGC John F. McCormick (WPC-1121), typu Sentinel. W najbliższych miesiącach jednostka przejdzie serię testów morskich, które jednocześnie będą okazją do zakończenia programu szkolenia i zgrywania jej załogi. Uważa się, że okręt zostanie oficjalnie przyjęty do służby w kwietniu. USCGC John F. McCormick będzie 1. z patrolowców tego typoszeregu stacjonującym w Ketchikan na Alasce.

USCGC John F. McCormick jest 21. kutrem patrolowym typu Sentinel pozyskanym przez Straż Wybrzeża USA (USCG, USCGC Rollin Fritch w linii, 2016-11-20). Okręt zbudowała i dostarczyła Bollinger Shipyards z Lockport w Luizjanie. Jednostka powstała w ramach programu Fast Response Cutter. Ogółem USCG przyjmie do służby co najmniej 58 patrolowców tego typu (USCG zamawia kolejne Sentinele, 2016-05-09). Jednostki te stacjonują obecnie w Key West i Miami na Florydzie oraz na Portoryko, a także w Cape May w New Jersey.

Okręty patrolowe typu Sentinel mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijają ponad 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Patrolowce wyposażono m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także cztery 12,7-mm wkm oraz systemy wsparcia dowodzenia i zobrazowania pola walki (C4ISR), wyprodukowane przez L-3 Communications (Systemy dowodzenia dla kutrów typu Sentinel, 2016-07-26). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.