Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lufthansa kupuje Austrian Airlines

Lotnictwo cywilne, 05 grudnia 2008

Władze Lufthansy zdecydowały o przejęciu kontroli nad Austrian Airlines. W ten sposób powstanie największy europejski przewoźnik lotniczy.

Lufthansa kupi 41,56% akcji Austrian Airlines od państwowego holdingu öIAG. Podstawowa cena akcji wynosi 366 tys. euro, ale cała transakcja może kosztować - zależnie od realnego stanu ekonomicznego austriackiego przewoźnika - do 162 mln euro. W efekcie zakupu Lufthansa będzie dysponować 75% akcji Austrian Airlines.

Austriackie władze zdecydowały o sprzedaży 43% akcji Austrian Airlines w sierpniu br. Trzy poprzednie lata przewoźnik przynosił straty. Pierwotnie zgłosiło się 15 oferentów na zakup jego akcji.

Transakcję musi jeszcze zatwierdzić rada nadzorcza öIAG i Komisja Europejska. Unia Europejska może zaaprobować przeznaczenie nawet 500 mln euro na restrukturyzację austriackiego przewoźnika.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.