Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Test Agni V

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 grudnia 2016

Indie przeprowadziły wczoraj kolejny test z użyciem pocisku balistycznego Agni V.

Przystosowanie pocisku balistycznego Agni V do odpalenia ze specjalnego kontenera startowego na mobilnej wyrzutni ułatwi użycie zestawów rakietowych w różnych warunkach terenowych i przy niesprzyjającej pogodzie / Zdjęcie: DRDO

Wczoraj w Indiach przeprowadzono 4. test z użyciem pociski balistycznego Agni V. Próbę zorganizowano na terenie poligonu rakietowego na wyspie Abdul Kalam (dawniej Wheeler), położonej u wybrzeży wschodniego stanu Orissa. Około 11:05 czasu lokalnego Agni V wystrzelono z kontenera startowego umieszczonego na mobilnej wyrzutni, która znajdowała się na terenie kompleksu startowego 4.

Lot pocisku śledzono za pomocą radarów oraz urządzeń optoelektronicznych, a także z okrętów marynarki wojennej Indii rozmieszczonych na Zatoce Bengalskiej. Przedsięwzięcie nadzorowali specjaliści z rządowej agencji ds. rozwoju technologii wojskowych (DRDO), a także przedstawiciele sił zbrojnych Indii, którzy pozytywnie ocenili przebieg próby.

Wczorajszy test był jednym z ostatnich w procesie rozwoju i przygotowania Agni V do użycia przez siły zbrojne Indii. Poprzednie próby zorganizowano w kwietniu 2012, wrześniu 2013 i styczniu 2015 (Udana próba Agni V, 2015-01-31). Przyjęcie nowoczesnych zestawów rakietowych do służby zmieni dotychczasowy układ sił w regionie. Przenosząc atomową głowicę bojową o masie ok. 1,5 t na odległość ponad 5 tys. km, rakieta będzie mogła zagrozić praktycznie całemu terytorium ChRL. Swoim zasięgiem obejmie m.in. Pekin. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.