Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BRP Malabrigo w linii

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 28 grudnia 2016

Straż wybrzeża Filipin przyjęła do służby 2. okręt patrolowy typu Parola.

Okręty patrolowe typu Parola mają 44,5 m długości i 7,5 m szerokości. Rozwijają 25 w. Prędkość marszowa wynosi ok. 15 w, a zasięg – ok. 2800 km / Zdjęcie: Departament Transportu Filipin

W Manili odbyła się ceremonia przyjęcia do służby okrętu patrolowego BRP Malabrigo (MRRV 4402), typu Parola. Gośćmi honorowymi uroczystości byli przedstawiciele dowództwa Tanod Baybayin ng Pilipinas (straży wybrzeża Filipin) i załoga jednostki. Na miejscu obecni byli też przedstawiciele japońskiej misji dyplomatycznej. Rząd w Tokio współfinansował pozyskanie nowego patrolowca.

BRP Malabrigo odebrano na początku grudnia. Okręt dotarł do Manili prosto ze stoczni Japan Marine United w Jokohamie (Odbiór BRP Malabrigo, 2016-12-12). W listopadzie japońskie przedsiębiorstwo wizytowała delegacja straży wybrzeża Filipin. Jej członkowie dokonali inspekcji jednostki. Potwierdzono wówczas, że konstrukcja jest zgodna z wymogami technicznymi Manili i gotowa do odbioru (BRP Malabrigo w grudniu, 2016-11-15).

Nowy filipiński patrolowiec zbudowano w ramach programu Multi-Role Response Vessel (MRRV). Zakłada on dostawę na Filipiny 10 patrolowców typu Parola (BRP Tubbataha w linii, 2016-10-12). Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez rząd Japonii, który udzielił Manili pożyczki na kwotę 7,3 mld PHP (617 mln zł). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.