Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Lufthansa zwiększa zatrudnienie

Lotnictwo cywilne, 04 stycznia 2017

W 2017 Lufthansa zatrudni ponad 3 tys. nowych pracowników.

Lufthansa, która jest największą niemiecką linią, zatrudni ponad 1400 członków personelu pokładowego w portach przesiadkowych we Frankfurcie i Monachium / Zdjęcie: Lufthansa

W tym roku Deutsche Lufthansa ponownie zatrudni ponad 3 tys. nowych pracowników. Będą to przede wszystkim członkowie personelu pokładowego, którzy zasilą kilka linii należących do grupy Lufthansa. Natomiast Lufthansa, która jest największą niemiecką linią, zatrudni ponad 1400 członków personelu pokładowego w portach przesiadkowych we Frankfurcie i Monachium (Etihad i Lufthansa nawiązują współpracę, 2016-12-17, Nowy terminal w Monachium, 2016-04-23).

W 2016, oprócz procesu formalnej rekrutacji, Lufthansa przeprowadziła również 6 konkursów na członków personelu pokładowego, które odbywały się w Heidelbergu, Moguncji, Augsburgu, Regensburgu, Monachium oraz Berlinie. Spotkały się one z ogromnym zainteresowaniem potencjalnych kandydatów. Ponad 2 tys. osób wzięło udział w rozmowach, a prawie 6 tys. wzięło udział w dniach otwartych rekrutacji we Frankfurcie. Prawie jedna na trzy aplikacje została rozpatrzona pozytywnie.

Zawsze chciałam pracować w Lufthansie. Moim marzeniem było stać się członkiem personelu pokładowego. Na początku nie mogłam uwierzyć w to, że mi się udało – mówi Sandra Albrecht, która latem zeszłego roku weszła w skład personelu pokładowego Lufthansy.

Inne działy również będą zatrudniać nowych pracowników. Lufthansa Technik planuje pozyskać 450 osób do różnych lokalizacji. Natomiast Austrian Airlines zatrudnia ponad 300 osób, w tym członków personelu pokładowego i naziemnego oraz pilotów. Lufthansa, która łącznie zatrudnia około 37 tys. pracowników, jest największym pracodawcą we Frankfurcie i Hesji.

Dla grupy lotniczej szkolenie młodych ludzi jest bardzo istotne. W br. 250 nowych kandydatów rozpocznie swoje praktyki lub kursy w Lufthansie. 9 kursów i 34 programy szkoleniowe obejmują m.in. produkcję narzędzi, kontrolę ruchu lotniczego, obsługę cateringową oraz spedycję i logistykę,

Lufthansa pozostaje najbardziej atrakcyjnym pracodawcą w Niemczech, wybieranym przez wielu kandydatów. W zeszłym roku, ponad 100 tys. aplikacji zostało złożonych przez portal www.be-lufthansa.com. Jesteśmy bardzo dumni z tego powodu. Cieszymy się, że ponownie zatrudnimy ponad 3000 nowych pracowników – mówi Carsten Spohr, prezes zarządu i dyrektor generalny Deutsche Lufthansa.

Więcej szczegółów dotyczących możliwości kariery oraz warunków pracy w grupie Lufthansa można znaleźć na stronie www.be-lufthansa.com. Oprócz konkursów na członków personelu pokładowego, aplikacje mogą być składane jedynie poprzez ten portal. Na stronie www.facebook.de/BeLufthansa eksperci ds. zarządzania zasobami ludzkimi udzielają cennych porad oraz odpowiedzi na pytania dotyczące pracy dla Lufthansy. Na blogu www.blog.be-lufthansa.com można również znaleźć przydatne porady dotyczące praktyk w Lufthansie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.