Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ryanair uruchamia loty do Lamezii

Lotnictwo cywilne, 06 stycznia 2017

Od 30 marca irlandzkie linie zaoferują podróżnym z Krakowa loty do Lamezii Terme.

Trasa do Lamezii to już 9. połączenie Ryanaira z Krakowa do Włoch / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Od 30 marca 2017 Ryanair uruchamia bezpośrednie loty na trasie Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice – Lamezia. To jedna z najbardziej znanych miejscowości regionu Kalabria. Rejsy będą wykonywane 2 razy w tygodniu.

Lamezia słynie z krystalicznie czystej wody, piaszczystych plaż, dzikiej przyrody, wspaniałej kuchni i wyśmienitych win. To idealne miejsce dla osób, które chcą zwiedzić pobliskie parki narodowe. Z Lamezii blisko jest do bardzo popularnego Reggio di Calabria, gdzie znajdują się ślady dawnych cywilizacji. Stąd można też udać się promem na Sycylię.

– Koniec 2016 i początek 2017 to czas dobrych wiadomości dla pasażerów krakowskiego lotniska. W grudniu zakończyliśmy modernizację i rozbudowę terminala, który teraz może rocznie obsłużyć 8 mln osób. Na podróżnych czeka m.in. nowoczesna infrastruktura, przestronne, komfortowe poczekalnie i jeszcze szersza oferta gastronomiczno-usługowa. Cieszę się, że nowe możliwości największej inwestycji ostatnich lat w krakowskim porcie lotniczym dostrzegają również przewoźnicy. To już siódme nowe połączenie z Krakowa, jakie w sezonie letnim uruchomi Ryanair. Mam nadzieję, że turyści docenią walory tego pięknego miejsca na południu Włoch i nowe połączenia cieszyć będzie się stałym zainteresowaniem naszych pasażerów – powiedział Radosław Włoszek, prezes MPL Kraków-Balice.

Trasa do Lamezii to już 9. połączenie irlandzkiego przewoźnika z Krakowa do Włoch. Ryanair w swojej siatce połączeń oferuje loty w następujących kierunkach: Bolonia, Cagliari, Mediolan Bergamo, Pescara, Piza, Rzym-Ciampino, Trapani, Wenecja-Treviso, Lamezia (Nowy kierunek Ryanaira z Krakowa, 2016-12-16). W sezonie letnim 2017 połączenia z Krakowa do Włoch (Mediolan Malpensa, Neapol i Wenecja) znajdują się także w ofercie linii easyJet (Koniec rozbudowy terminalu w Balicach, 2016-12-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.