Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja USS Michael Murphy

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 13 stycznia 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Michael Murphy opuści dziś bazę morską na Hawajach i rozpocznie nową misję bojową.

Dziś USS Michael Murphy (DDG 112) rozpocznie nową, wielomiesięczną misję bojową / Zdjęcie: USN

W najbliższych dniach USS Michael Murphy (DDG 112), typu Arleigh Burke, dołączy do lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 1, na czele której stoi atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson (CVN 70), typu Nimitz (USS Carl Vinson rozpoczął nową misję, 2017-01-09). W skład zespołu zadaniowego wchodzą również: krążownik rakietowy USS Lake Champlain (CG 57), typu Ticonderoga i niszczyciel USS Wayne E. Meyer (DDG 108), typu Arleigh Burke (Nowa misja USS Carl Vinson, 2016-12-30). W najbliższych miesiącach jednostki będą operować w rejonie odpowiedzialności 3. i 7. floty US Navy.

Służbę na USS Michael Murphy pełnić będzie ok. 320 oficerów i marynarzy. Na pokładzie stacjonować mają również 2 śmigłowce morskie MH-60R oraz załogi lotnicze i personel obsługowy ze składu Helicopter Maritime Squadron (HSM) 37, Easyriders.

Do zadań CSG 1 należeć będzie m.in. prezentacja amerykańskiej bandery, prowadzenie operacji bojowych wspólnie z partnerami i udział w wielonarodowych ćwiczeniach morskich. Niewykluczone, że okręty z zespołu zadaniowego zostaną również skierowane na Morze Południowochińskie, które w ostatnich latach stało się obszarem rywalizacji strategicznej ChRL i USA oraz ich lokalnych sojuszników (Okręty USCG na M. Południowochińskim?, 2017-01-09). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.