Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Fatalna pomyłka nigeryjskiego lotnictwa

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 18 stycznia 2017

Nigeryjskie lotnictwo zbombardowało wczoraj obóz dla uchodźców w północno-wschodniej części kraju. W wyniku zdarzenia zginęło ponad 50 osób.

Do omyłkowego bombardowania obozu dla uchodźców najprawdopodobniej doszło w wyniku błędów popełnionych na etapie planowania operacji / Zdjęcie: MO Nigerii

Wczoraj, ok. 09:00 czasu lokalnego samolot wojsk lotniczych Nigerii zbombardował obóz dla uchodźców w okolicach miasta Rann, stolicy regionu administracyjnego Kala Balge w stanie Borno na północnym wschodzie kraju. W wyniku zdarzenia śmierć poniosły co najmniej 52 osoby, a ponad 100 zostało rannych. Według przedstawicieli organizacji Lekarze Bez Granic i Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża ofiar bombardowania może być znacznie więcej. Anonimowi przedstawiciele lokalnych władz informują, że dotąd doliczono się ponad 100 zmarłych, a przeszło 200 osób wymagało pomocy lekarza.

Przedstawiciele nigeryjskich sił zbrojnych i rządu potwierdzili, że do wczorajszego bombardowania doszło przez pomyłkę. Lotnictwo miało bowiem zaatakować pozycje islamistycznej organizacji Boko Haram, która od 7 lat terroryzuje i destabilizuje kraj, dążąc do utworzenia kalifatu w północnej części Nigerii.

W ostatnich latach władze Nigerii zintensyfikowały wysiłki, które mają przyczynić się do pokonania islamistycznej partyzantki. Zwiększono nakłady finansowe na siły zbrojne, pozyskując różnorodne uzbrojenie, którego dotąd Nigeryjczykom brakowało (Kolejne rosyjskie śmigłowce dla Nigerii , 2016-09-22; Rozbudowa nigeryjskiej armii, 2016-01-18). Jednym z beneficjentów tych działań jest radomska Fabryka Broni, która dostarczyła na Czarny Ląd m.in. serię 7,62-mm karabinków automatycznych Beryl M762 (Nigeria chce kupić Beryle, 2016-11-15). Pomoc w szkoleniu nigeryjskich żołnierzy oferują zachodni sojusznicy, w tym USA (USA przeszkolą Nigeryjczyków, 2016-02-29). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.