Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indonezja kupuje A400M

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 19 stycznia 2017

Rząd w Dżakarcie zatwierdził wydanie 2 mld USD na zakup 5 samolotów transportowych Airbus A400M.

Wojska lotnicze Indonezji nabędą 5 transportowców A400M / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Tygodnik Jane’s donosi, że rząd Indonezji zatwierdził przyznanie Tentara Nasional Indonesia - Angkatan Udara (TNI-AU, wojskom lotniczym) kwoty 2 mld USD (8,2 mld zł) na zakup 5 samolotów Airbus A400M, w konfiguracji transportowej i wielozadaniowej (Pierwszy operacyjny A400M, 2016-12-13). 3 ostatnie samoloty mają zostać wyposażone w docelowe urządzenia w kraju, w zakładach  PT Dirgantara Indonesia w Bandung (Pierwsze Panthery dla Indonezji, 2016-11-24).

A400M będą eksploatowane przez 31. i 32. eskadry TNI-AU. Jane’s spekuluje, że w ramach porozumienia indonezyjscy inżynierowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w montażu ostatecznym samolotów w zakładach Airbusa w San Pablo pod Sewillą.

Nowe transportowce znacznie zwiększą zdolności TNI-AU. Obecnie podstawowymi typami używanymi przez Indonezyjczyków do transportu taktycznego są amerykańskie C-130 B/H Hercules (17, w tym 4 L-100, Katastrofa indonezyjskiego C-130H, 2016-12-18) i hiszpańskie C295 (14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra