Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Sukces załogi HNMLS Holland

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 26 stycznia 2017

Załoga holenderskiego okrętu patrolowego HNMLS Holland przechwyciła transport ponad 200 kg kokainy na Karaibach.

Holenderscy marynarze zdołali przejąc transport 220 kg kokainy / Zdjęcie: MO Holandii

W miniony weekend załoga holenderskiego okrętu patrolowego HNMLS Holland (P840), typu Holland, otrzymała zgłoszenie od Straży Wybrzeża USA (USCG) o możliwej próbie przemytu narkotyków w rejonie archipelagu Małych Antyli. Jeden z morskich samolotów patrolowych USCG miał bowiem wykryć 2 szybkie łodzie motorowe, na które ładowano kontrabandę. Holenderska jednostka natychmiast skierowała się w na miejsce.

Na widok zbliżającego się okrętu przemytnicy rozpoczęli ucieczkę. Wtedy do akcji weszły zespoły interwencyjne, stacjonujące na patrolowcu. Holendrzy rzucili się w pogoń na łodziach półsztywnych i wkrótce zdołali zbliżyć się do uciekinierów na tyle, aby zmusić ich do poddania się. W wyniku akcji przechwycono ładunek ok. 220 kg kokainy. Przestępcy zostali aresztowani i przekazani władzom terytorium zamorskiego Sint Maarten.

Od kilku miesięcy załoga HNMLS Holland wykonuje misję w rejonie Karaibów. W tym czasie zdołano przechwycić ładunki narkotyków, które miały trafić z Ameryki Łacińskiej do USA. Holenderska jednostka wzięła udział w operacji niesienia pomocy humanitarnej ofiarom huraganu Matthew, który spustoszył Haiti (Załoga HNMLS Holland pomaga Haitańczykom, 2016-10-13). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.