Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja USS Green Bay

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 26 stycznia 2017

Amerykański okręt desantowy USS Green Bay opuścił bazę morską w Japonii i rozpoczął nową misję bojową.

USS Green Bay rozpoczął nową misję bojową / Zdjęcie: USN

Wczoraj amerykański okręt desantowy USS Green Bay (LPD 20), typu San Antonio, opuścił bazę morską w Sasebo, na terenie prefektury Nagasaki. Jednostka rozpoczęła nową misję bojową, która w najbliższych miesiącach będzie prowadzona na zachodnich wodach Oceanu Spokojnego. Na pokładzie okrętu stacjonować będą żołnierze służący w 31st Marine Expeditionary Unit.

Jednym z zadań przypisywanych załodze USS Green Bay jest zacieśnienie współpracy z flotami państw sojuszniczych. W tym celu organizowane będą wielonarodowe ćwiczenia morskie, które pomogą wypracować lepsze metody współdziałania partnerów w środowisku morskim. Działania będą prowadzone w ramach różnorodnych scenariuszy sytuacyjnych.

Jesienią ub.r. USS Green Bay powrócił do Sasebo po zakończeniu poprzedniej misji bojowej. Przez kilka miesięcy okręt służył w składzie zespołu zadaniowego Bonhomme Richard Amphibious Ready Group (BHR ARG). Amerykańska jednostka wzięła udział w serii ćwiczeń morskich, w tym Philippines Amphibious Landing Exercise (PHIBLEX 33, USN wzmacnia siły na M. Południowochińskim, 2016-10-07; Przygotowania do ćwiczeń Phiblex, 2016-09-27). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.