Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ewakuacja załóg OP

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 30 stycznia 2017

Załogi okrętów podwodnych Marynarki Wojennej RP ćwiczyły awaryjne opuszczanie jednostek.

Marynarze muszą być gotowi aby, sprawnie włożyć skafander ucieczkowy, przezwyciężyć stres i własne słabości. Działania załogi muszą być wyuczone i automatyczne / Zdjęcie: 3. Flotylla Okrętów

Awaryjne opuszczanie okrętu to jedna z czynności, jakie w dn. 23-27 stycznia ćwiczyły załogi okrętów podwodnych. Szkolenie prowadzono w Ośrodku Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego w Gdyni. Duży nacisk kładziono na przygotowanie nurków, aby sprawnie włożyć skafander ucieczkowy, przezwyciężyć stres i własne słabości. Zwrócono uwagę na to, że działania załogi muszą być wyuczone i automatyczne.

Każdy z uczestników kursu technik ewakuacji musiał wykonać kilka razy określone czynności, do chwili ich poprawnego opanowania. Szkolenie miało na celu doskonalenie określonych nawyków zachowania się w sytuacjach ekstremalnych, kiedy podwodniakom nie pozostanie już inne rozwiązanie, jak tylko ewakuacja.

Załogi OP szkolenie z technik ewakuacji muszą powtarzać obowiązkowo co 3 lata. W trosce o bezpieczeństwo marynarzy poprawność wykonywania poszczególnych czynności kontrolowali instruktorzy OSNiP WP.

Na podstawie informacji 3. Flotylli Okrętów


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.