Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Izrael otrzyma F-35 przed 2012

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 26 października 2007

Izrael może otrzymać najnowsze amerykańskie myśliwce wielozadaniowe kilka lat wcześniej niż inne kraje. Być może nastąpi to przed 2012.

W 2012 mają rozpocząć się dostawy F-35 do US Air Force. Eksport tych samolotów przewidywano rozpocząć nie wcześniej niż w 2014-2015. Izrael miałby otrzymać F-35 2-3 lata szybciej z powodu zagrożenia ze strony Iranu. Do niedawna Amerykanie blokowali dostawy do Izraela ze względu na transfer technologii militarnych z tego kraju do ChRL. Izrael jest zainteresowany pozyskaniem (przynajmniej częściowo za pieniądze amerykańskie) 100 F-35 wartych w sumie ponad 5 mld USD.

Według Jeruzalem Post izraelski premier Ehud Barak uzyskał zgodę na wcześniejsze dostawy F-35 podczas rozmów z szefem Pentagonu Robertem Gatesem w Waszyngtonie. Samoloty klasy stealth mogłyby ułatwić atak na irańskie instalacje nuklearne i inne strategicznie ważne obiekty. Do takiego ataku przygotowują się prawdopodobnie oba kraje - USA i Izrael.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.