Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenia przeciwminowe SNMCMG2

Marynarka wojenna, 03 lutego 2017

Dziś zakończono ćwiczenia przeciwminowe prowadzone przez okręty SNMCMG2 nieopodal wybrzeży Włoch.

Okręty SNMCMG2 i jednostki włoskiej marynarki wojennej wzięły udział w ćwiczeniach przeciwminowych, prowadzonych na wodach terytorialnych Włoch / Zdjęcie: kmdr ppor. Piotr Adamczak, DO RSZ

Okręty Stałego Zespołu Przeciwminowego NATO Grupa 2 (SNMCMG2) zakończyły kilkudniowe ćwiczenia przeciwminowe (Okręty SNMCMG2 wyszły w morze, 2017-02-02). Udział w szkoleniu wziął okręt dowodzenia siłami obrony przeciwminowej ORP Kontradmirał X. Czernicki i hiszpański niszczyciel min Duero (M35), typu Segura (ESPS Duero dołączył do SNMCMG2, 2017-01-30). Towarzyszyły im 2 okręty przeciwminowe Marina Militare (marynarki wojennej Włoch), Alghero (M 5556, na zdjęciu) i Crotone (M 5558), typu Gaeta (Ubywa włoskiej floty, 2015-10-06). Ćwiczenia prowadzono na Morzu Liguryjskim.

W trakcie ćwiczeń dokonano m.in. sprawdzenia dna morskiego w poszukiwaniu min lub innych niebezpiecznych materiałów. Podczas przeczesywania wyznaczonego akwenu załogi okrętów nie natrafiły na żadne materiały wybuchowe. Gdyby jednak zlokalizowano i zidentyfikowano tego typu znalezisko, natychmiast poinformowano by o tym jednostki Marina Militare, które podjęłyby się zadania zneutralizowania wykrytego zagrożenia.

Okręty przeprowadziły także ćwiczebną operację przeciwminową. Jej celem było poszukiwanie wabików pozorujących miny morskie. Do ich postawienia wyznaczono niszczyciel min Crotone. Pozostałe 2 jednostki, Duero i Alghero, przeczesywały akwen. Ćwiczenia zakończono w chwili zlokalizowania, zidentyfikowania i wydobycia na powierzchnię wszystkich wabików. Przedsięwzięcie nadzorował sztab SNMCMG2 z pokładu ORP Czernicki.

Na podstawie informacji kmdra ppor. Piotra Adamczaka, DO RSZ


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra