Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Australia zamawia Camcoptery S-100

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 lutego 2017

Marynarka wojenna Australii zamówiła bezzałogowe statki latające Camcopter S-100.

Australijska marynarka wojenna pozyska nieokreśloną liczbę bezzałogowych śmigłowców Camcopter S-100 / Zdjęcie: Schiebel

Austriackie Schiebel poinformował o otrzymaniu zlecenia od Royal Australian Navy (królewskiej marynarki wojennej Australii) na dostawę nieokreślonej liczby bezzałogowych śmigłowców Camcopter S-100. Porozumienie zawarto pod koniec ub.r., jednak producent poinformował o nim dopiero dziś. Umowa zakłada również świadczenie usług posprzedażnych przez 3 lata.

Przed rokiem ministerstwo obrony Australii opublikowało zapytanie ofertowe w sprawie pozyskania bezzałogowych statków latających. Schiebel był jednym z przedsiębiorstw, które zgłosiły się do udziału w przetargu. Jednym z kluczowych etapów przedsięwzięcia była seria testów, które przeprowadzono latem.

Celem pokazów było zaprezentowanie Australijczykom potencjału operacyjnego austriackiego bezzałogowca, w tym zdolności do prowadzenia działań z wieloma zabudowanymi modułami wyposażenia. Na potrzeby prób użyto m.in. głowicy optoelektonicznej L-3 Wescam MX-10, systemu rozpoznania elektronicznego Selex ES SAGE ESM i radaru Selex PicoSAR (Australijskie testy Camcoptera S-100, 2015-06-19). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.