Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia zamawia Camcoptery S-100

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 lutego 2017

Marynarka wojenna Australii zamówiła bezzałogowe statki latające Camcopter S-100.

Australijska marynarka wojenna pozyska nieokreśloną liczbę bezzałogowych śmigłowców Camcopter S-100 / Zdjęcie: Schiebel

Austriackie Schiebel poinformował o otrzymaniu zlecenia od Royal Australian Navy (królewskiej marynarki wojennej Australii) na dostawę nieokreślonej liczby bezzałogowych śmigłowców Camcopter S-100. Porozumienie zawarto pod koniec ub.r., jednak producent poinformował o nim dopiero dziś. Umowa zakłada również świadczenie usług posprzedażnych przez 3 lata.

Przed rokiem ministerstwo obrony Australii opublikowało zapytanie ofertowe w sprawie pozyskania bezzałogowych statków latających. Schiebel był jednym z przedsiębiorstw, które zgłosiły się do udziału w przetargu. Jednym z kluczowych etapów przedsięwzięcia była seria testów, które przeprowadzono latem.

Celem pokazów było zaprezentowanie Australijczykom potencjału operacyjnego austriackiego bezzałogowca, w tym zdolności do prowadzenia działań z wieloma zabudowanymi modułami wyposażenia. Na potrzeby prób użyto m.in. głowicy optoelektonicznej L-3 Wescam MX-10, systemu rozpoznania elektronicznego Selex ES SAGE ESM i radaru Selex PicoSAR (Australijskie testy Camcoptera S-100, 2015-06-19). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.