Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szybkie dostawy Phenoma 100

Lotnictwo cywilne, 13 grudnia 2008

Szybciej, niż się spodziewano, bo już w piątek, nastąpiło przyznanie certyfikatu Phenomowi 100 przez amerykańskie władze lotnicze. Embraer zapowiedział pierwsze dostawy na nadchodzący tydzień.

Do tej pory Embraer nie ujawnił portfela zamówień na Phenoma 100. Szacowany on jest jednak na ponad 500 egz. / Zdjęcie: Embraer

9 grudnia brazylijski samolot został dopuszczony do lotów przez brazylijskie władze aeronautyczne (zobacz: Certyfikat Phenoma 100!). Zezwolenie dotyczyło wszystkich warunków pogodowych.

Wczoraj identyczny dokument wydały władze w USA, opierając się na wynikach badań z Brazylii. Otwiera to drogę do dostaw pierwszych samolotów. Poza egz. testowymi, zakłady Embraera zbudowały już lub kończą montaż kilkunastu samolotów seryjnych. Pierwsze trafią do odbiorców już w najbliższym tygodniu.

Ostatni z najważniejszych certyfikatów, europejskich władz lotniczych, spodziewany jest w 2. kwartale 2009.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra