Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest USS Tulsa

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 lutego 2017

W sobotę ochrzczono okręt USS Tulsa, typu Independence.

USS Tulsa będzie stacjonował w Naval Base San Diego / Zdjęcie: Austal USA

W minioną sobotę w Mobile, w Alabamie odbyła się ceremonia chrztu okrętu USS Tulsa (LCS 16), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS). Uroczystość zorganizowano w stoczni producenta jednostki, Austal USA. Udział wzięli w niej przedstawiciele dowództwa US Navy i władz miasta Tulsa w Oklahomie, dla uhonorowania którego nazwano okręt.

Budowę USS Tulsa zapoczątkowano w 2015. W styczniu ub.r. położono stępkę (Stępka pod USS Tulsa, 2016-01-12). Jednostka zostanie zwodowana w marcu. Następnie rozpoczną się prace wykończeniowe, podczas których zamontowane zostanie kluczowe wyposażenie pokładowe. W kolejnych miesiącach okręt przejdzie serię testów morskich i portowych, które potwierdzą jego potencjał operacyjny. W 2018 jednostka powinna trafić do US Navy.

Obecnie w zakładach Austal USA trwa budowa 5 innych okrętów typu Independence. W najbliższych tygodniach powinny rozpocząć się testy morskie USS Omaha (LCS 12) i USS Manchester (LCS 14, Chrzest USS Omaha, 2015-12-21; Chrzest USS Omaha, 2015-12-21). Producent kończy też montaż kadłuba przyszłego USS Charleston (LCS 18, Stępka pod USS Charleston, 2016-06-30). Prowadzona jest też konstrukcja USS Cincinnati (LCS 20) i USS Kansas City (LCS 22, Budowa USS Kansas City, 2016-10-25; Podano imiona kolejnych LCS, 2015-07-22). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.