Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zimowy poligon podhalańczyków

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 22 lutego 2017

W ciągu 2,5-miesięcy pododdziały 21. Brygady Strzelców Podhalańskich przejdą rotacyjne szkolenie na poligonie w Nowej Dębie. Obecnie ćwiczy tam 1. batalion strzelców podhalańskich z Rzeszowa.

Żołnierze 1. batalionu strzelców podhalańskich z Rzeszowa ćwiczą na poligonie Nowej Dębie / Zdjęcia: 21. Brygada Strzelców Podhalańskich

Zimowe ćwiczenia na poligonie w Nowej Dębie rozpoczęły się 16 stycznia i potrwają do 31 marca. W tym czasie pododdziały 21. Brygady Strzelców Podhalańskich ćwiczą rotacyjnie. W połowie lutego rozpoczęło się szkolenie poligonowe żołnierzy 1. batalionu strzelców podhalańskich, które potrwa 4 tygodnie. Strzelcy z Rzeszowa zastąpili w Nowej Dębie wojskowych z 5. batalionu strzelców podhalańskich z Przemyśla (22. kbpg szkoli się w Żaganiu, 2017-02-13).

Podhalańczycy doskonalą umiejętności prowadzenia celnego ognia zarówno w dzień jak i w nocy. Prowadzone są strzelania z broni strzeleckiej, bojowych wozów piechoty i moździerzy. W czasie zajęć z taktyki żołnierze ćwiczą zajmowanie rejonów wyjściowych, wykonywanie marszów i prowadzenie obrony i natarcia. Swoje strzelania odbywają także strzelcy wyborowi.

- Obecnie prowadzone szkolenie poligonowe pozwala nam doskonalić wykonywanie zadań w warunkach zimowych. Dodatkowo ćwiczymy działanie w ramach Taktycznej Grupy Batalionowej. Współdziałają z nami: artylerzyści, sekcja wysuniętych obserwatorów, zespół ogniowy z dywizjonu artylerii przeciwlotniczej oraz pluton saperów - mówi ppłk Rafał Iwanek dowódca 1 bsp

Na poligonie ćwiczą też żołnierze rezerwy. W sumie w Nowej Dębie przebywa obecnie około 400 wojskowych z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, a już niedługo dołączą do nich także żołnierze 21. batalionu logistycznego.

Na podstawie informacji kpta. Konrada Radzika, 21. BSP
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.