Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SPS Reina Sofía dołączy do SNMG 1

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 03 marca 2017

Hiszpańska fregata rakietowa SPS Reina Sofía dołączy do Stałego Zespołu Okrętów NATO Grupa 1.

Fregata rakietowa SPS Reina Sofía będzie służyć w składzie SNMG 1 / Zdjęcie: MO Hiszpanii

Fregata rakietowa SPS Reina Sofía (F 84), typu Santa María, opuściła bazę morską Armada Española (marynarki wojennej Hiszpanii) w Rocie i skierowała się na północno-wschodnie wody Oceanu Atlantyckiego. Fregata dołączy do Stałego Zespołu Okrętów NATO Grupa 1 (SNMG 1). Hiszpański okręt będzie działał w składzie tej grupy przez 2,5 miesiąca.

Do głównych zadań SPS Reina Sofía należeć będzie udział w ćwiczeniach morskich i patrolach prowadzonych przez zespół SNMG 1 i lokalnych partnerów. Hiszpańska jednostka będzie uczestniczyć m.in. w manewrach Joint Warrior 171, które przeprowadzone zostaną nieopodal wybrzeży Szkocji na przełomie marca i kwietnia.

Obecnie w składzie SNMG 1 działają 3 okręty: norweska fregata rakietowa HNoMS Roald Amundsen (F 311), typu Fridtjof Nansen, która pełni rolę okrętu flagowego grupy, niemiecki zbiornikowiec paliwowy Spessart (A1442), typu Rhön, a także belgijska fregata rakietowa Louise-Marie (F931), typu Karel Doorman


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.