Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przygotowania do programu PPBR

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 13 marca 2017

Na zachodzie Australii otwarto stocznię, w której budowane będą nowe kutry patrolowe typu Pacific.

Okręty patrolowe typu Pacific będą powstawać w nowych zakładach zlokalizowanych w Australii Zachodniej / Rysunek: Austal

Na terenie Australii Zachodniej otwarto nową stocznię. Zakład posłuży do budowy serii co najmniej 19 kutrów patrolowyh typu Pacific. Jednostki tam budowane będą następnie transportowane do stoczni grupy Austal, zlokalizowanej w Henderson, gdzie prowadzone będą prace wykończeniowe i testy (Zakończono ocenę projektu australijskich patrolowców, 2017-03-01).

Budowa pierwszego okrętu rozpocznie się w kwietniu. Jego dostawę przewidziano na 2018. Zakłada się, że ostatni z 19 nowoczesnych patrolowców zostanie przekazany odbiorcy do 2023 (Zlecenie na patrolowce Pacific, 2016-05-05).

Nowe patrolowce zostaną zbudowane w ramach programu Pacific Patrol Boats Replacement (proj. SEA 3036 Phase 1). Okręty będą przekazywane wybranym państwom regionu, w tym Fidżi, Kiribati, Mikronezji, Palau, Papui Nowej Gwinei, Timorowi Wschodniemu, Tonga, Tuvalu, Vanuatu, Wyspom Cooka, Wyspom Marshalla i Wyspom Salomona. Obecnie większość tych krajów eksploatuje patrolowce przekazane przez Australię w l. 1980.-1990. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.