Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Szkolenie nowej zmiany PKW KFOR

Wojska lądowe, 16 marca 2017

Żołnierze 6. Brygady Powietrznodesantowej sprawdzają na poligonie w Wędrzynie gotowość do udziału w 36. zmianie PKW KFOR.

Żołnierze, którzy wejdą w skład 36. zmiany PKW KFOR, kontynuują przygotowania do wyjazdu na misję / Zdjęcia: S. Brzezina, A. Niemyjska, 6. Brygada Powietrznodesantowa

Celem ćwiczenia pk. Prisztina-17/I jest certyfikacja 36. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Kosowo Forces (PKW KFOR). Przedsięwzięcie polega na sprawdzeniu gotowości żołnierzy do prowadzenia działań i realizacji zadań mandatowych w Republice Kosowa (Szkolenie z kontroli zamieszek, 2017-02-23).

Trzon wyjeżdżających sił stanowią żołnierze 6. batalionu powietrznodesantowego z 6. Brygady Powietrznodesantowej. Wraz z nimi szkolą się żołnierze z: 9. pułku rozpoznawczego z Lidzbarka Warmińskiego, 1. Brygady Logistycznej z Bydgoszczy, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z Kielc, Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego i Centralnej Grupy Działań Psychologicznych z Bydgoszczy.

W czasie półrocznego szkolenia żołnierze zdobywali wiedzę z zakresu zadań stojących przed kontyngentem w rejonie misji oraz poznawali uwarunkowania prawne, kulturowe i religijne występujące w Kosowie. Ponadto doskonalili procedury operacyjne i taktyczne, a przede wszystkim realizowali intensywne szkolenie na zajmowanych w PKW KFOR stanowiskach funkcyjnych.

Na podstawie informacji por. Agaty Niemyjskiej, 6. BPD
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.