Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Akceptacja australijskiego NH90

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 18 grudnia 2008

W zakładach Australian Aerospace w Brisbane, zakończono wczoraj pozytywnie próby zdawczo-odbiorcze pierwszego śmigłowca MRH90, który został zmontowany w tym kraju.


Pierwsza para, jeszcze francuskich MRH90. Dzięki sporemu zamówieniu, możliwym okazało się jednak przeniesienie montażu końcowego do Australii, obecnie piątemu krajowi - po Francji, Niemczech, Włoszech i Finlandii - w którym montowane są NH90 / Zdjęcie: Australian Aerospace

Australijczycy zamówili w 2005 12 śmigłowców NH90 (pod oznaczeniem MRH90), dla zastąpienia wycofanych już UH-1. Rok później podpisali umowę o kupnie kolejnych 34 maszyn, które zastąpią S-70A Blackhawk wojsk lądowych (obecnie 35 egz.) i Westland Sea King (6) marynarki wojennej. 4 śmigłowce zostały wyprodukowane we Francji i przywiezione w dwóch turach przez An-124 (pierwsza para w grudniu 2007). Obecnie służą one w 5. pułku lotniczym, do celów szkoleniowych.

Wkrótce dołączy do nich kolejna maszyna, zmontowana już w Australii, w miejscowej filii Eurocoptera - Australian Aerospace w Brisbane, która była również odpowiedzialna za montaż 18 z 22 zamówionych rozpoznawczo-uderzeniowych Eurocopterów Tiger ARH.

Przeniesienie montażu do Australii pozwoliło zatrudnić 400 osób i generować ok. 1 mld USD wpływów do australijskiej gospodarki, wliczając w to wartość 10-letniego serwisu floty MRH90.

Osiągnięcie przez pierwsze śmigłowce wstępnej gotowości operacyjnej planowane jest dla marynarki wojennej w 2010, a dla wojsk lądowych - rok później.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.