Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

An-124-100 przewożą satelity

Lotnictwo cywilne, Astronautyka, 20 marca 2017

Linie Wołga-Dniepr dostarczyły 3 satelity do Gujańskiego Centrum Kosmicznego w Kourou.

W br. samoloty linii dostarczyły już 3 satelity do kosmodromu w Gujanie Francuskiej / Zdjęcia: Wołga-Dniepr

Do przewozu 3 satelitów posłużyły samoloty towarowe An-124-100 (Wołga-Dniepr i Antonow kończą współpracę, 2016-11-23), na rampach których po raz pierwszy zabudowano skonstruowane specjalnie w tym celu lekkie szyny aluminiowe, ułatwiające załadunek i wyładunek. Podczas pierwszego w tym roku rejsu w ładowni samolotu znajdował się satelita Telkom 3S, zbudowany przez Thales Alenia Space dla Telkom Indonesia. Został on wystrzelony na orbitę 14 lutego.

Następnie, w trakcie 13-godzinnego lotu z Nicei do Kajenny An-124-100 przewiózł 2 inne satelity telekomunikacyjne, których producentem także jest Thales Alenia Space – brazylijskiego SGDC i południowokoreańskiego Koreasat 7. Zostaną one wyniesione w przestrzeń kosmiczną 21 marca na pokładzie rakiety Ariane 5.

Matthew Thear, dyrektor ds. obsługi klienta w Wołga-Dniepr, powiedział: Mamy duże doświadczenie i precyzyjnie dostosowane procesy transportu satelitów w specjalnych kontenerach, obejmujące m.in. cominutowe monitorowanie temperatury, ciśnienia i drgań podczas lotu. Jednak zawsze szukamy sposobów na świadczenie nowych usług, a także rozwoju sprzętu służącego do ich załadunku.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.