Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

An-124-100 przewożą satelity

Lotnictwo cywilne, Astronautyka, 20 marca 2017

Linie Wołga-Dniepr dostarczyły 3 satelity do Gujańskiego Centrum Kosmicznego w Kourou.

W br. samoloty linii dostarczyły już 3 satelity do kosmodromu w Gujanie Francuskiej / Zdjęcia: Wołga-Dniepr

Do przewozu 3 satelitów posłużyły samoloty towarowe An-124-100 (Wołga-Dniepr i Antonow kończą współpracę, 2016-11-23), na rampach których po raz pierwszy zabudowano skonstruowane specjalnie w tym celu lekkie szyny aluminiowe, ułatwiające załadunek i wyładunek. Podczas pierwszego w tym roku rejsu w ładowni samolotu znajdował się satelita Telkom 3S, zbudowany przez Thales Alenia Space dla Telkom Indonesia. Został on wystrzelony na orbitę 14 lutego.

Następnie, w trakcie 13-godzinnego lotu z Nicei do Kajenny An-124-100 przewiózł 2 inne satelity telekomunikacyjne, których producentem także jest Thales Alenia Space – brazylijskiego SGDC i południowokoreańskiego Koreasat 7. Zostaną one wyniesione w przestrzeń kosmiczną 21 marca na pokładzie rakiety Ariane 5.

Matthew Thear, dyrektor ds. obsługi klienta w Wołga-Dniepr, powiedział: Mamy duże doświadczenie i precyzyjnie dostosowane procesy transportu satelitów w specjalnych kontenerach, obejmujące m.in. cominutowe monitorowanie temperatury, ciśnienia i drgań podczas lotu. Jednak zawsze szukamy sposobów na świadczenie nowych usług, a także rozwoju sprzętu służącego do ich załadunku.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.