Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS George H.W. Bush na Zatoce Perskiej

Marynarka wojenna, 23 marca 2017

Amerykański atomowy lotniskowiec USS Goerge H.W. Bush wszedł na wody Zatoki Perskiej. Podczas przejścia przez Cieśninę Ormuz miało dojść do incydentu z udziałem irańskich okrętów.

USS George H.W. Bush i towarzyszące mu okręty przeszły Cieśninę Ormuz, kierując się na Zatokę Perską / Zdjęcie: USN

We wtorek atomowy lotniskowiec USS George H.W. Bush (CVN 77), typu Nimitz, a także okręty lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 2 i jednostki państw sojuszniczych przeszły Cieśninę Ormuz, kierując się na wody Zatoki Perskiej. Zespół szedł wodami międzynarodowymi.

Według US Navy przejście zespołu śledzone było przez irańskie okręty i łodzie motorowe, w tym jednostki Korpusu Strażników Rewolucji. Irańczycy mieli wykonywać prowokacyjne manewry, np. zbliżając się do sojuszniczych okrętów na niebezpiecznie małą odległość. W przeszłości dochodziło do podobnych incydentów w tym rejonie (Incydent w Cieśninie Ormuz, 2017-01-09).

USS George H.W. Bush stoi na czele CSG 2, w składzie której działają również: krążowniki USS Philippine Sea (CG 58) i USS Hué City (CG 66, Miliony na naprawę USS Hue City, 2014-06-02), typu Ticonderoga, a także niszczyciele rakietowe USS Laboon (DDG 58, USS Laboon udaremnia kontrabandę, 2017-03-22) i USS Truxtun (DDG 103, Truxtun w służbie, 2009-04-28), typu Arleigh Burke. W połowie stycznia jednostki opuściły bazy morskie na wschodnim wybrzeżu USA i skierowały się w rejon Bliskiego Wschodu (USS George H.W. Bush w akcji, 2017-02-15). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.