Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoczęto modernizację Rafale F4

Lotnictwo wojskowe, 24 marca 2017

Francuski resort obrony podjął decyzję o rozpoczęciu prac rozwojowych dotyczących najnowszej wersji samolotu wielozadaniowego Rafale, oznaczonej jako F4.

Od 2025 siły zbrojne Francji mają dysponować samolotami wielozadaniowymi Rafale F4 / Zdjęcie: MO Francji

Modernizacja zostanie opracowana na bazie doświadczeń i wniosków wysnutych z operacji bojowych prowadzonych w Azji i na Bliskim Wschodzie przez samoloty Rafale B/C Armee de l’Air (wojsk lotniczych Francji) i Rafale M Aéronautique navale (lotnictwa marynarki wojennej). Polegać ma ona na zwiększeniu zdolności wyposażenia pokładowego, przystosowaniu do działań sieciocentrycznych i przenoszenia nowych typów uzbrojenia oraz zabudowaniu nowych silników (Skuteczna misja francuskich Rafale, 2017-01-23).

Jak poinformował szef francuskiego resortu obrony Jean-Yves Le Drian, rozpoczęcie prac dotyczących Rafale F4 pozwoli dostarczyć naszym siłom zbrojnym do 2025 samolotów o polepszonych osiągach, zdolnych do działania w coraz bardziej wymagającym środowisku. Mimo, że pewne elementy modernizacji mają być dostępne już w 2023, pierwsze całkowicie wyekwipowane Rafale F4 trafią do wojska 2 lata później.

W 2019 ministerstwo obrony Francji ma podjąć decyzję dotyczącą zakupu kolejnych Rafale. Obecnie Armee de l’Air i Aéronautique navale mają na stanie 180 samolotów tego typu, jednak wycofywanie ze służby Mirage powoduje, że liczba ta powinna zostać zwiększona do 225.

Szef Dassault Éric Trappier twierdzi, że Paryż może docelowo zamówić nawet 100 Rafale. Samoloty w standardzie F4 będą oferowane także na eksport.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra