Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szybkie łodzie motorowe dla Panamy

Marynarka wojenna, 24 marca 2017

Siły bezpieczeństwa Panamy odebrały pierwsze 4 szybkie łodzie motorowe Damen Interceptor 1102.

Przy okazji odbioru pierwszej partii 4 łodzi interwencyjnych panamskie siły bezpieczeństwa SENAN podpisały kontrakt na dostawę kolejnej transzy Damen Interceptor 1102 / Zdjęcie: Damen

Holenderska grupa stoczniowa Damen przekazała siłom bezpieczeństwa Panamy (Servicio Nacional Aeronaval) 4 szybkich łodzi motorowych proj. Interceptor 1102. Ceremonia przyjęcia jednostek do służby odbyła się w lutym, ale producent poinformował o niej dopiero teraz. Gościem honorowym uroczystości był prezydent Panamy, Juan Carlos Varela.

Panamskie łodzie interwencyjne zamówiono pod koniec ub.r. Zbudowano jest w stoczni Damen Shipyard Antalya w Turcji. Posłużą przede wszystkim do ochrony interesów ekonomicznych państwa na wodach morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej. Poruszające się na nich zespoły interwecyjne będą prowadzić insepkcje podejrzanych łodzi, którymi transportowane mogą być narkotyki lub uzbrojenie.

Łodzie motorowe Damen Interceptor 1102 w wersji podstawowej mają 10,9 m długości i 2,4 m szerokości. Poruszają się z prędkością 40 w (prędkość maksymalna przekracza 55 w). Załogę stanowią 2 osoby. Na pokładzie znajdzie się miejsce dla 4 pasażerów, np. członków zespołów interwencyjnych. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.