Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Spadochroniarze z 6. BPD w Kanadzie

Wojska lądowe, 24 marca 2017

Przez 3 tygodnie spadochroniarze z 6. Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa przechodzili szkolenie w mroźnej Kanadzie.

Spadochroniarze z 6. Brygady Powietrznodesantowej brali udział w ćwiczeniach arktycznych w Kanadzie / Zdjęcie: por. Marcin Kowalczyk, 6. BPD

Ćwiczenia Northern Sojourn prowadzono na terenach Nowej Fundlandii i Labradoru w Kanadzie. Organizatorem rozpoczętego w miejscowości Happy Valley-Goose Bay szkolenia była 5. Dywizja Kanadyjska (5th Canadian Division). Spadochroniarze z 6. Brygady Powietrznodesantowej szkolili się razem z gospodarzami i żołnierzami z USA (6. BPD na ćwiczeniach Northern Sojourn 17, 2017-02-26).

- Po kilku dniach szkolenia i doborze specjalistycznego sprzętu, zapewnionego nam przez kanadyjskich żołnierzy, rozpoczęła się zasadnicza część ćwiczenia – stwierdzili żołnierze. Spadochroniarze otrzymali m.in. rakiety śnieżne, obuwie odporne na duże mrozy, maty samopompujące, śpiwory, rękawice oraz ocieplane kurtki i spodnie. Polacy przeszli szkolenie podstawowe, podczas którego nauczyli się zasad organizowania baz w terenie, rozkładania dziesięcioosobowych namiotów i sposobu poruszania się w rakietach śnieżnych.

W dn. 02-12 marca odbyła się część główna ćwiczenia. - Ruszyliśmy na północ do najdalej wysuniętych, zamieszkanych terenów półwyspu Labrador – powiedział dowódca grupy por. Marcin Kowalczyk.

W trakcie ćwiczenia polscy żołnierze weszli w skład 4. Regimentu stanowiącego jednostkę szybkiego reagowania. Podzieleni na 2 grupy, prowadzili działania takie jak patrolowanie, ochrona i obrona bazy tymczasowej, rozpoznanie oraz dozorowanie terenu z posterunku obserwacyjnego. Dodatkowo szlifowali swoje umiejętności strzeleckie podczas zajęć ogniowych.

Na podstawie informacji por. Agaty Niemyjskiej, 6. BPD


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.