Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Letnie nowości Pyrzowic

Lotnictwo cywilne, 29 marca 2017

W tegorocznym letnim rozkładzie lotów z Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach znalazło się 7 nowych regularnych połączeń obsługiwanych przez 3 przewoźników, w tym debiutującą na Śląsku Transavię.

W tegorocznym letnim rozkładzie lotów MPL Katowice w Pyrzowicach znalazła się jak zwykle bogata oferta lotów czarterowych, w tym obsługiwana przez TUIfly trasa na Dominikanę / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Kilka spośród tych tras wystartowało jeszcze w ramach siatki połączeń zima 2016/17. Obsługiwane przez Wizz Air w poniedziałki i piątki trasy na Maltę i Islandię zostały uruchomione już 10 marca. Dzień później ten sam przewoźnik zainaugurował realizowane we wtorki i soboty rejsy do Katanii na Sycylii, a 12 marca rozpoczął wykonywane w środy i niedziele loty do Lizbony (Wizz Air przyspiesza w Katowicach , 2016-12-08).

27 marca Ryanair zainaugurował obsługę trasy do Hamburga, na której loty mają odbywać się w poniedziałki, środy i piątki (Z Ryanairem z Katowic do Hamburga, 2017-02-08). 9 maja na pyrzowickim lotnisku ma zadebiutować holenderska niskokosztowa Transavia, która we wtorki, czwartki i niedziele ma latać do Amsterdamu (Transavia znowu w Polsce, 2016-09-28).
Siódmą nowością w tegorocznym letnim rozkładzie regularnych lotów ma być sezonowe połączenie do Splitu na Chorwacji, obsługiwane przez Wizz Air w środy i niedziele w okresie od 18 czerwca do 17 września.

W sumie tegoroczna letnia siatka połączeń regularnych z Pyrzowic ma obejmować 47 lotnisk w 21 państwach i ma być najbogatsza w historii portu. Najwięcej, bo aż 8, regularnych tras ma wieść do Włoch, 7 do Wielkiej Brytanii, 5 do Niemiec, po 3 do Norwegii, Holandii i Hiszpanii i Grecji, 2 do Szwecji oraz po jednej do Bułgarii, Chorwacji, Francji, Gruzji, Irlandii, Izraela, Portugalii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz na Ukrainę, Maltę, Cypr i Islandię. Ofertę połączeń regularnych uzupełnia krajowa trasa do Warszawy.

Pyrzowickie lotnisko jest liderem wśród polskich regionalnych portów lotniczych w segmencie lotów czarterowych. Według przedstawicieli portu, w szczycie sezonu siatka tego typu połączeń ma objąć aż 55 tras do 18 państw w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Afryce. Wśród nich mają znaleźć się 4 nowości – hiszpańskie La Palma i Reus, Ochryda w Macedonii i Comiso we Włoszech. Najbogatsza oferta dotyczy Grecji, gdzie z Pyrzowic będzie można dotrzeć aż do 18 miejsc. Turyści decydujący się na wypoczynek w Hiszpanii mają mieć do wyboru 12 lokalizacji, a we Włoszech 4.

W ofercie wypoczynku z wylotem z Pyrzowic mają także być dostępne 4 kurorty w Turcji oraz po 3 na Cyprze i w Egipcie. Z lotniska tego będzie można też polecieć na wakacje do 2 miejscowości wypoczynkowych w Albanii, Portugalii i Bułgarii. Ponadto w siatce połączeń czarterowych mają znaleźć się pojedyncze trasy do: Chorwacji, Czarnogóry, Maroka, Tunezji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Izraela, Omanu, Macedonii i na Dominikanę.

Jednym ze strategicznych celów GTL SA jest uczynienie z MPL Katowice w Pyrzowicach największego polskiego portu w segmencie czarterów. Aktualnie jesteśmy liderem regionalnym ale chcemy osiągnąć pozycję największego lotniska w kraju w tej kategorii ruchu. Rozwój rynku czarterowego oczywiście nie oznacza, że będziemy koncentrować się tylko na nim. Przewozy regularne to prawie 70% rynku pyrzowickiego lotniska i nieustannie chcemy wzmacniać ten segment. W rozkładzie lato 2017 w siatce połączeń Katowice Airport pojawi się 7 nowych, bardzo ciekawych tras, a w całym 2017 roku będzie ich aż 10 – powiedział Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego MPL Katowice w Pyrzowicach. Władze lotniska szacują, że w ciągu całego roku 2017 zostanie na nim odprawionych około 3,6 mln pasażerów w ruchu regularnym i czarterowym.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.