Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przekazanie jednostek OT

Wojska lądowe, 30 marca 2017

Wczoraj na terenie 1. Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie odbyła się ceremonia przekazania brygad obrony terytorialnej w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie w podporządkowanie Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.

Protokoły przekazania jednostek w obecności pełnomocnika ministra obrony narodowej ds. utworzenia obrony terytorialnej, dr. Grzegorza Kwaśniaka (na zdjęciu w środku), podpisali: w imieniu dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych zastępca dowódcy, gen. dyw. pil. Jan Śliwka (po prawej), a w imieniu dowódcy wojsk obrony terytorialnej jego zastępca, płk Artur Dębczak (po lewej) / Zdjęcie: Mirosław Cyryl Wójtowicz, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

Od momentu rozpoczęcia formowania brygady obrony terytorialnej: 1. Podlaska, 2. Lubelska i 3. Podkarpacka podlegały Dowództwu Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych. Poprzez Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych wraz z Biurem ds. Utworzenia Obrony Terytorialnej realizowało ono zadania związane z organizacją i formowaniem jednostek.

Przekazanie brygad Dowództwu WOT oznacza, że zyskało ono zdolność do dowodzenia, w tym także szkolenia żołnierzy nowych jednostek. Według planów trzy działające już brygady osiągną pełną gotowość bojową w 2019. Tyle bowiem ma trwać szkolenie i przygotowanie żołnierzy (Javelin dla OT?, 2016-11-25).

Według planów ministerstwa obrony do końca 2017 mają powstać kolejne trzy brygady OT: dwie w województwie mazowieckim i jedna w Olsztynie. W 2018 utworzone zostaną brygady w Bydgoszczy, Gdańsku, Kielcach, Krakowie i Łodzi, w 2019 – jedna na Śląsku, a pozostałe w Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Wszystkie będą podlegać bezpośrednio Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej.

Na podstawie informacji ppłka Marka Pietrzaka, DG RSZ


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.