Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie BAM Audaz

Marynarka wojenna, 31 marca 2017

Na południu Hiszpanii zwodowano 5. okręt patrolowy typu Meteoro.

Nowe okręty patrolowe uzupełnią w linii pozosałe 4 jednostki typu Meteoro, które przyjmowano do służby w l. 2011-2012 / Zdjęcie: Navantia

Wczoraj w San Fernando w południowej prowincji Cadiz odbyła się ceremonia wodowania okrętu patrolowego BAM Audaz (P 45), typu Meteoro (Podano imiona kolejnych Meteoro, 2015-08-13). Gościem honorowym uroczystości była minister obrony Hiszpanii, p. María Dolores de Cospedal García. Obecni byli też przedstawiciele producenta jednostki, grupy stocznowej Navantia.

BAM Audaz jest jednym z dwóch okrętów patrolowych typu Meteoro, które zamówiono pod koniec 2014 (Przyznano środki na BAM, 2014-05-23). Przed rokiem położono stepkę pod okręt (Budowa hiszpańskich patrolowców, 2016-05-04). W najbliższych miesiącach patrolowiec przejdzie prace wykończeniowe, a następnie poddany zostanie testom morskim. Zakłada się, że jednostka trafi do hiszpańskiej marynarki wojennej w 2018.

W tym samym czasie Navantia kontynuuje budowę drugiego z nowych patrolowców typu Meteoro, przyszłego BAM Furor (P 46). Okręt powstaje w Ferrol w prowincji La Coruña. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.