Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Damen w australijskim przetargu

Marynarka wojenna, 07 kwietnia 2017

Holenderska grupa stoczniowa złożyła ofertę w przetargu na dostawę 12 okrętów patrolowych marynarce wojennej Australii.

Damen weźmie udział w kolejnym etapie przetargu, który wyłoni dostawcę nowych australijskich okrętów patrolowych / Zdjęcie: MO Australii

Damen jest jednym z 3 oferentów, którzy wezmą udział w kolejnym etapie australijskiego przetargu. W konkursie wystarują również 2 niemieckie stocznie: Lürssen i Fassmer (Przetarg na australijskie patrolowce, 2016-12-01). Oferta holenderskiej grupy ma opierać się na sprawdzonym projekcie okrętu patrolowego. Jednym z jej podstawowych założeń jest włączenie lokalnego przemysłu stoczniowego w realizację przedsięwzięcia.

W tym celu Damen nawiązał współpracę ze spółką ASC Forgacs Shipbuilding. Została ona powołana do budowy serii nowych australijskich patrolowców. Pierwsze 2 jednostki powstaną w stoczni w Australii Południowej. Pozostałe okręty zostaną zbudowane w zakładach umiejscowionych w Australii Zachodniej.

Plan australijskich władz zakłada, że budowa okrętów rozpocznie się w 2018. Zastąpią one w linii niesprawne okręty patrolowe typu Armidale (na zdjęciu, Przegląd naprawczy Armidale, 2016-10-10). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.