Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Damen w australijskim przetargu

Marynarka wojenna, 07 kwietnia 2017

Holenderska grupa stoczniowa złożyła ofertę w przetargu na dostawę 12 okrętów patrolowych marynarce wojennej Australii.

Damen weźmie udział w kolejnym etapie przetargu, który wyłoni dostawcę nowych australijskich okrętów patrolowych / Zdjęcie: MO Australii

Damen jest jednym z 3 oferentów, którzy wezmą udział w kolejnym etapie australijskiego przetargu. W konkursie wystarują również 2 niemieckie stocznie: Lürssen i Fassmer (Przetarg na australijskie patrolowce, 2016-12-01). Oferta holenderskiej grupy ma opierać się na sprawdzonym projekcie okrętu patrolowego. Jednym z jej podstawowych założeń jest włączenie lokalnego przemysłu stoczniowego w realizację przedsięwzięcia.

W tym celu Damen nawiązał współpracę ze spółką ASC Forgacs Shipbuilding. Została ona powołana do budowy serii nowych australijskich patrolowców. Pierwsze 2 jednostki powstaną w stoczni w Australii Południowej. Pozostałe okręty zostaną zbudowane w zakładach umiejscowionych w Australii Zachodniej.

Plan australijskich władz zakłada, że budowa okrętów rozpocznie się w 2018. Zastąpią one w linii niesprawne okręty patrolowe typu Armidale (na zdjęciu, Przegląd naprawczy Armidale, 2016-10-10). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.