Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie obsady KMO Rak

Wojska lądowe, 10 kwietnia 2017

W dn. 6 marca - 7 kwietnia na terenie Huty Stalowa Wola i pobliskim Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie żołnierze Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia uczestniczyli w szkoleniu obsady etatowej kompanijnego modułu ogniowego M120K pk. Rak.

W marcu i kwietniu przeprowadzono szkolenie obsady etatowej kompanijnego modułu ogniowego M120K pk. Rak / Zdjęcia: kpt. Bogdan Lewandowski, DG RSZ

Żołnierze Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia jako pierwsi w Polsce brali udział w kursie obsług nowego kompanijnego modułu ogniowego M120K pk. Rak (MON kupiło Raki, 2016-04-28). Szkolenie składało się z dwóch etapów. Przez pierwsze dwa tygodnie zgłębiali oni wiedzę teoretyczną. Uczestniczyli w zajęciach z budowy i eksploatacji uzbrojenia i sprzętu wojskowego, poznając ogólną charakterystykę i przeznaczenie nowego sprzętu. Kolejnym etapem było wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce na pobliskim poligonie podczas zajęć ze strzelania i kierowania ogniem.

W czasie szkolenia dowódcy moździerzy, celowniczowie, amunicyjni, kierowcy i grupa logistyków korzystali ze wsparcia i wiedzy inżynierów z HSW i przedsiębiorstw biorących udział w pracach nad modułem: Arex, WB Electronics i Rosomak S.A. Pomocy udzielił też kierownik szkolenia, płk. rez. Marek Skubiszewski.

W połowie maja przeprowadzona zostanie dalsza część szkolenia. Odbędzie się ona już na toruńskim ośrodku szkolenia, gdzie moduł ogniowy zakończy kurs strzelaniem amunicją bojową.

Na podstawie informacji kpt. Agnieszki Śmiechowskiej, DG RSZ
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra