Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

DZIĘKUJEMY

Komentarze, 13 kwietnia 2017

Wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji 22. Balu Lotników i Polskiej Obronności dziękujemy za wsparcie. Dziękujemy za wsparcie we wszelkiej postaci. Finansowe, rzeczowe, osobiste. I każde inne.

Dziękujemy tym, którzy wsparli nas finansowo, bo bez tego wsparcia Bal by się zapewne nie odbył. Czasy są takie, że wspierających było mniej niż zwykle. Więc tym bardziej doceniamy tych, którzy zdecydowali się nam pomóc.

Dziękujemy też darczyńcom, którzy przekazali przedmioty i inne atrakcje (w tym loty różnymi statkami powietrznymi) na aukcję charytatywną. Byliśmy zaskoczeni ich liczbą. Oczywiście ważna była też jakość. A wiele przedmiotów i atrakcji było naprawdę ciekawych. Katalog aukcji jest nadal dostępny na www.altair.com.pl. Warto to wykorzystać i popatrzeć, choć kupić już niczego się nie da. Wszystko zostało zlicytowane, co nie na każdym Balu się zdarzało.

Wśród ofiarodawców przedmiotów aukcyjnych był szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, dowódca operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych, dowódca Garnizonu Warszawa, dowódca Centrum Operacji Powietrznych, dyrektor Centralnej Biblioteki Wojskowej i wielu, wielu innych. To dzięki ich szczodrości udało się nam zebrać 58,7 tys. zł. Poprzez Fundację Ludzi Lotnictwa przekazaliśmy je potrzebującym – dwóm osobom wskazanym przez dowódcę operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych i komendanta-rektora Wyższej Oficerskiej Szkoły Sił Powietrznych.

Oczywiście nie zebralibyśmy tak znacznej kwoty, gdyby nie uczestnicy Balu, którzy wzięli udział w licytacji. W tym roku o wiele przedmiotów trwała prawdziwie zawzięta walka. Niektóre zostały sprzedane za kilka tysięcy złotych. Średnio każdy przedmiot przyniósł około tysiąca złotych. Ofiarowanych potrzebującym przez ludzi o otwartych i dobrych sercach.

 Tegoroczny Bal był również okazją do prezentacji fragmentów filmu Dywizjon 303. Nad parkietem mogliśmy zaś zobaczyć modele samolotów wykorzystane w tej produkcji, udostępnione przez twórców. Producent ofiarował też na aukcję kurtkę lotniczą wzorowana na modelu z czasów Bitwy o Anglię, którą zlicytowaliśmy za najwyższą kwotę. Twórcom filmu należą się więc szczególne podziękowania za uatrakcyjnienie imprezy.

W przygotowaniu Balu pomagało nam wiele osób. Jedni zbierali dary na aukcję, inni szukali wsparcia finansowego. Byli też ochotnicy, którzy pomagali w czasie samego Balu, choćby podczas aukcji, gdy trzeba było prezentować licytowane przedmioty. Wśród wspomagających aukcję znaleźli się między innymi aktorzy z filmu Dywizjon 303.

Trudne czasy weryfikują ludzkie postawy. Może lepiej, żeby takich czasów nie było, ale cóż, zdarzają się. Nie mamy na to wpływu.

W tej sytuacji, poza podziękowaniami, mamy też życzenie. Oby przyszłoroczny Bal nie musiał być kolejnym testem dla naszych przyjaciół. Do zobaczenia za rok w jak największym gronie.

Z lotniczo-obronnym pozdrowieniem,

Tomasz Hypki

Wojciech Łuczak

PS. Zachęcamy do obejrzenia filmu z 22. Balu Lotników i Polskiej Obronności na www.altair.com.pl. To naprawdę niebanalna impreza, z pozytywnym przesłaniem.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.