Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USCGC John McCormic w linii

Marynarka wojenna, 14 kwietnia 2017

Straż Wybrzeża USA przyjęła do służby okręt patrolowy USCGC John McCormic.

W przyszłości sześć okrętów patrolowych typu Sentinel będzie operować z Ketchikan / Zdjęcie: USCG

Ceremonia przyjęcia do służby okrętu patrolowego USCGC John F. McCormick (WPC-1121), typu Sentinel, odbyła się w środę w bazie Straży Wybrzeża USA (USCG) w Ketchikan na Alasce (USCGC John F. McCormick na Alasce, 2017-03-20). Okręt dotarł na miejsce pod koniec marca po przejściu blisko 11,5 tys. km. Jednostka rozpoczęła podróż w Key West na Florydzie.

USCGC John F. McCormick jest 21. kutrem patrolowym typu Sentinel pozyskanym przez USCG. Okręt powstał w ramach programu Fast Response Cutter. Ogółem USCG przyjmie do służby co najmniej 58 patrolowców tego typu (Podano termin przyjęcia do służby kolejnego Sentinela, 2017-03-17).

Okręty patrolowe typu Sentinel mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijają ponad 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Patrolowce wyposażono m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także cztery 12,7-mm wkm oraz systemy wsparcia dowodzenia i zobrazowania pola walki (C4ISR), wyprodukowane przez L-3 Communications. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.