Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy kontrakt na VBCI

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 23 grudnia 2008

Francuska agencja zamówień wojskowych (DGA) ze sporym opóźnieniem poinformowała o zakupie kolejnej transzy transporterów opancerzonych VBCI. Jednocześnie ujawniono, że ogólne zamówienie zostało zmniejszone z 700 do 630 wozów.


VBCI traktowany jest przez Francuzów jako bojowy wóz piechoty. Choć w istocie jest to jedynie transporter opancerzony dla 2-osobowej załogi i 9 żołnierzy desantu, ze standardową dla takich pojazdów osłoną pancerną, Nexter zamierza wyposażyć VBCI w system obrony aktywnej, co powinno zapewnić poziom ochrony wyższy od klasycznych bwp, nie mówiąc już o zwykłych transporterach rodziny VAB. Nowe pojazdy mają być również wpięte w cyfrowy system zarządzania walką / Zdjęcie: Nexter

Umowę z producentem, konsorcjum Nexter Systems i Renault Trucks Défense, podpisano już 5 grudnia. Dotyczy ona 116 transporterów. W ten sposób ogólna liczba do tej pory zamówionych pojazdów wzrosła do 298 egz.

W tym samym czasie przedstawiono założenia budżetowe na lata 2009-2014. W dokumencie przewidziano środki na zakup mniejszej, niż pierwotnie planowano, liczby VBCI. Zamiast wpisanych do wstępnej umowy z listopada 2000, 700 egz. (550 w wersji podstawowej, z działkiem kalibru 25 mm i 150 w wersji dowódczej), francuskie wojska lądowe otrzymają jedynie 630 pojazdów.

Do tej pory producent przekazał odbiorcy 41 transporterów. W jednostkach piechoty zmechanizowanej zastępują gąsienicowe AMX10P.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.