Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Egipt odebrał pierwszy OP

Marynarka wojenna, 20 kwietnia 2017

Do Egiptu dotarł pierwszy z czterech nowoczesnych okrętów podwodnych typ 209/1400.

Okręt podwodny S41 wszedł do portu morskiego w Aleksandrii / Zdjęcie: MO Egiptu

Wczoraj ministerstwo obrony Egiptu poinformowało o dotarciu okrętu podwodnego S41 (861), typ 209/1400, do Aleksandrii. Jednostka opuściła niemiecką Kilonię pod koniec marca. W drodze do nowego portu macierzystego przeszła ok. 6750 km.

Przed wejściem do portu morskiego w Aleksandrii S41 przeprowadził krótkie ćwiczenia z innymi okrętami egipskiej marynarki wojennej

S41 jest pierwszym z czterech okrętów podwodnych typ 209/1400 zamówionych przez Egipt w l. 2011-2014. Jednostkę zwodowano w grudniu 2015. Rok później dokonano jej oficjalnego odbioru (Egipski OP odebrany, 2016-12-13). Uroczystość zbiegła się w czasie z ceremonią wodowania 2. jednostki, S42.

Egipskie okręty budowane są przez niemiecką grupę stoczniową thyssenkrupp Marine Systems. Jednostki zostaną uzbrojone w torpedy i kierowane pociski przeciwokrętowe UGM-84L Harpoon Block II (Egipt zamawia Harpoony, 2016-05-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.