Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dłuższa misja CSG 1

Marynarka wojenna, 21 kwietnia 2017

US Navy postanowiła przedłużyć o 30 dni misję atomowego lotniskowca USS Carl Vinson i towarzyszącej mu grupy bojowej. Na początku kwietnia zespół skierowano w rejon Półwyspu Koreańskiego.

Misja CSG 1, na czele której stoi prezentowany na zdjęciu atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson, potrwa co najmniej miesiąc dłużej / Zdjęcie: USN

Dowódca lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 1, rear admiral Jim Kilby, poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że misja kierowanego przez niego zespołu zadaniowego została przedłużona o 30 dni. Na czele CSG 1 stoi atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson (CVN 70), typu Nimitz. Zespół uzupełniają też: krążownik rakietowy USS Lake Champlain (CG 57), typu Ticonderoga i niszczyciele: USS Wayne E. Meyer (DDG 108) i USS Michael Murphy (DDG 112, Nowa misja USS Michael Murphy, 2017-01-13), typu Arleigh Burke.

Na początku kwietnia US Navy poinformowała o skierowaniu CSG 1 w rejon Półwyspu Koreańskiego (CSG 1 idzie w kierunku Półwyspu Koreańskiego, 2017-04-10). Decyzje tłumaczono zaostrzającą się sytuacją polityczno-wojskową w regionie, której przyczyną ma być rozwijany przez Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną program nuklearny i kolejne testy rakiet balistycznych (Koreańskie rakiety balistyczne, 2017-04-17). Pierwotnie amerykańskie okręty, które w chwili ogłoszenia decyzji stacjonowały w Singapurze, miały skierować się do Australii, aby przeprowadzić tam serię ćwiczeń morskich.

Misja CSG 1 rozpoczęła się w styczniu, gdy okręty tworzące zespół opuściły bazy morskie w San Diego i na Hawajach (CSG 1 idzie w kierunku Półwyspu Koreańskiego, 2017-04-10). Początkowo zakładano, że jednostki powrócą do portów macierzystych w maju. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.