Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przekazanie USCGC Benjamin B. Dailey

Marynarka wojenna, 24 kwietnia 2017

Straż Wybrzeża USA odebrała 23. okręt patrolowy typu Sentinel.

USCGC Benjamin B. Dailey będzie pierwszym okrętem patrolowym typu Sentinel stacjonującym w Pascagoula, w stanie Mississippi. Przyjęte już do służby patrolowce rozmieszczono w Miami i Key West na Florydzie, Cape May w New Jersey, Ketchikan na Alasce i na Portoryko / Zdjęcie: USCG

W Key West na Florydzie odbyła się ceremonia odbioru okrętu patrolowego USCGC Benjamin B. Dailey (WPC-1123), typu Sentinel. Udział w wydarzeniu wzięli przedstawiciele dowództwa Straży Wybrzeża USA (USCG) i producenta jednostki, Bollinger Shipyards z Lockport w Luizjanie. Patrolowiec zostanie przyjęty do służby 4 lipca podczas uroczystości w Pascagoula w Mississippi.

USCGC Benjamin B. Dailey jest 23. okrętem patrolowym typu Sentinel zbudowanym dla USCG. Jednostki te powstają w ramach programu Fast Response Cutter (FRC) i oparte są na projekcie patrolowców Stan Patrol 4708. Dotąd Straż Wybrzeża USA zamówiła 58 okrętów (USCG zamawia kolejne Sentinele, 2016-05-09).

Okręty patrolowe typu Sentinel mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijają ponad 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Patrolowce wyposażono m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także cztery 12,7-mm wkm oraz systemy wsparcia dowodzenia i zobrazowania pola walki (C4ISR), wyprodukowane przez L-3 Communications. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.