Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przekazanie USCGC Benjamin B. Dailey

Marynarka wojenna, 24 kwietnia 2017

Straż Wybrzeża USA odebrała 23. okręt patrolowy typu Sentinel.

USCGC Benjamin B. Dailey będzie pierwszym okrętem patrolowym typu Sentinel stacjonującym w Pascagoula, w stanie Mississippi. Przyjęte już do służby patrolowce rozmieszczono w Miami i Key West na Florydzie, Cape May w New Jersey, Ketchikan na Alasce i na Portoryko / Zdjęcie: USCG

W Key West na Florydzie odbyła się ceremonia odbioru okrętu patrolowego USCGC Benjamin B. Dailey (WPC-1123), typu Sentinel. Udział w wydarzeniu wzięli przedstawiciele dowództwa Straży Wybrzeża USA (USCG) i producenta jednostki, Bollinger Shipyards z Lockport w Luizjanie. Patrolowiec zostanie przyjęty do służby 4 lipca podczas uroczystości w Pascagoula w Mississippi.

USCGC Benjamin B. Dailey jest 23. okrętem patrolowym typu Sentinel zbudowanym dla USCG. Jednostki te powstają w ramach programu Fast Response Cutter (FRC) i oparte są na projekcie patrolowców Stan Patrol 4708. Dotąd Straż Wybrzeża USA zamówiła 58 okrętów (USCG zamawia kolejne Sentinele, 2016-05-09).

Okręty patrolowe typu Sentinel mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijają ponad 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Patrolowce wyposażono m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także cztery 12,7-mm wkm oraz systemy wsparcia dowodzenia i zobrazowania pola walki (C4ISR), wyprodukowane przez L-3 Communications. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.