Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

352 czy 3164 – cywilne ofiary nalotów USA

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 01 maja 2017

Z informacji, jaką 30 kwietnia opublikowało dowództwo Combined Joint Task Force – Operation Inherent Resolve (CJTF-OIR) wynika, że w wyniku ostrzału artyleryjskiego i nalotów USA i ich koalicjantów w Syrii i Iraku od sierpnia 2014 do marca 2017 zginęło co najmniej 352 cywilów. Dane te pochodzą z kilkudziesięciu raportów opartych m.in. na danych z relacji świadków, w tym pilotów i innych żołnierzy, a także informacji agencji rządowych i pozarządowych oraz z mediów. Dowództwo CJTF-OIR przyznaje, że są to dane niepełne i nie zawsze wiarygodne.

Budynki zniszczone w Mosulu w wyniku ataku lotniczego USA z 24 marca. Według niezależnych źródeł, zginęło w nim 45 cywilów / Zdjęcie: Airwars

Oficjalna informacja oznacza znaczny wzrost liczby zabitych cywilów w ostatnim okresie. Dane z lutego mówiły o 229 ofiarach cywilnych.

W okresie, który obejmuje najnowsza informacja, siły koalicji dokonały 20 205 ataków. Z raportów o nich wynika, że mogło w nich zginąć 396 cywilów, w tym na pewno 102. Informacja zawiera wykaz kilkudziesięciu ataków, w czasie których – z różnym prawdopodobieństwem – mogli zginąć cywile. Dowództwo zapewnia, że ich śmierć była nieumyślna.

Zupełnie inne dane podają źródła niezależne. Na przykład grupa Airwars podaje liczbę 3164 cywilnych ofiar ataków USA i ich koalicjantów w Syrii i Iraku. Raport z ostatniego miesiąca informuje, że tylko w jednym ataku w rejonie Mosulu zginęło 150 cywilów. Oficjalny raport amerykański mówi o 26 ofiarach trzech ataków w tej okolicy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.