Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ray Service w programie Mjölner

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 04 maja 2017

BAE Systems podpisało umowę z czeskim Ray Service na dostarczenie kluczowych komponentów dla szwedzkiego moździerza samobieżnego Mjölner.

Wizualizacja moździerza samobieżnego Mjölner / Rysunek: BAE Systems

Kontrakt na dostawy 40 pojazdów – nosicieli moździerza Mjölner na podwoziu CV90 został przyznany BAE Systems przez szwedzki urząd do spraw zakupów zbrojeniowych (FMV) w grudniu 2016. Czeskiemu Ray Service zlecono opracowanie i wytworzenie wiązek przewodów elektrycznych.

Zawarte uzgodnienia utrwalają zaangażowanie BAE Systems we współpracę z czeskimi podmiotami. Stanowią wsparcie rządowych wysiłków, których celem jest zastąpienie starzejącej się floty pojazdów BMP-2. W 2016 BAE Systems rozpoczęło także współpracę z VOP CZ. Celem kooperacji jest zaoferowanie w ramach wyżej wymienionych potrzeb bojowych wozów piechoty CV90 jako potencjalnego następcy BMP-2. Następnie podpisano, również z VOP CZ, kontrakt dotycząct dostaw komponentów dla pojazdów terenowych BvS10, także produkowanych przez BAE Systems (BAE Systems i VOP zaproponują następcę BVP-2 , 2016-05-11).

Uzgodnienia z Ray Service dają wyraz naszym zobowiązaniom, by dostarczyć światowej klasy pojazd, jakim jest CV90, i zaoferować go poprzez bliską współpracę z czeskim przemysłem zbrojeniowym, co pozwoli na sprostanie wymogom definiowanym dla nowego bwp przez czeską armię – stwierdził Peter Nygren, dyrektor do spraw rozwoju biznesu BAE Systems Hägglunds.

Projekt i produkcja wiązek przewodów elektrycznych dla 40 moździerzy to solidny fundament dla ścisłej współpracy w przyszłości. Ten wspólny wysiłek oznacza, że przemysł na pewno odegra znaczącą rolę w wytwarzaniu jednego z krytycznych systemów pojazdu – dodał Peter Nygren.

Bwp CV90 to nowoczesny, sprawdzony w boju pojazd, używany przez 7 państw, w tym także przez kraje członkowskie NATO, w liczbie ponad 1200 wozów (Wsparcie dla estońskich CV90, 2017-04-06). Jeżeli czeski rząd zdecyduje się na zakup CV90, BAE Systems będzie kontynuować współpracę z czeskimi podmiotami w zakresie dostaw pojazdów, tak by sprostać bieżącym i perspektywicznym potrzebom Pragi.

– Jesteśmy podekscytowani szansą na pracę u boku BAE Systems w ramach niniejszej umowy i nie możemy się doczekać dalszego rozwoju naszych relacji. Nasze doświadczenia konstrukcyjne, jak zebrane w zakresie zarządzania procesami produkcyjnymi, przekładają się na zdolność do dostarczania wysokiej jakości usług na czas i w ramach określonych wymogów budżetowych, dla potrzeb sektora obronnego – skomentował Jakub Gabriel, dyrektor zarządzający Ray Service.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.