Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IndiGo kupują ATR-y

Lotnictwo cywilne, 10 maja 2017

Niskokosztowe towarzystwo IndiGo zawarło z konsorcjum ATR umowę wstępną w sprawie zakupu 50 samolotów turbośmigłowych ATR 72-600.

IndiGo są jednym z największych w świecie nabywców samolotów z rodziny A320. W br. dołączą do nich pierwsze ATR 72-600 / Zdjęcie: Airbus

Francusko-włoskie konsorcjum ATR podpisało umowę warunkowej sprzedaży 50 samolotów ATR 72-600, za sumę ponad 1,3 mld USD (ponad 5 mld zł) z indyjskimi niskokosztowymi liniami IndiGo. W zależności od warunków, jakie mogą zaistnieć w przyszłości, liczba samolotów może zostać zmniejszona. Pierwsze samoloty mają rozpocząć operacje już pod koniec br. Do końca 2018 we flocie IndiGo ma ich być już 20.

Plan IndiGo zbiega się z wprowadzeniem przez rząd indyjski regionalnego programu transportowego (UDAN), którego celem jest pobudzenie rozwoju gospodarczego, zatrudnienia i turystyki poprzez połączenie małych i odległych miast. Indyjskie linie przewiozły w 2016 na trasach krajowych ponad 100 mln pasażerów. Liczba ta stale rośnie co roku o 20%.

Rząd w New Delhi przewiduje, że do 2020 rynek lotniczych przewozów krajowych będzie 3. w świecie. W związku z tym w ciągu najbliższych 2-3 lat na terenie Indii powstanie 100 nowych lotnisk, a linie lotnicze otrzymają wsparcie finansowe i inne środki, mające zwiększyć dostępność podróży lotniczych.

Aditya Ghosh, prezes IndiGo, powiedział: Wspierając wizję UDAN jesteśmy gotowi do budowy sieci połączeń krajowych i połączenia miast, które nie korzystały z rozwoju indyjskiego lotnictwa. Niskie koszty operacyjne samolotów ATR pomogą nam zbudować dużą siatkę połączeń za rozsądną cenę. Samoloty te mają nowoczesne kabiny, dzięki czemu lot stanie się komfortowym doświadczeniem dla naszych pasażerów. Wyjątkowa uniwersalność operacyjna ATR, wraz z ich zdolnością do lądowania na lotniskach mających ograniczoną  infrastrukturę pomoże nam skutecznie zarządzać naszymi operacjami.

Christian Scherer, prezes ATR dodał: IndiGo są jednymi z najbardziej szanowanych, efektywnych i wymagających linii lotniczych na świecie. Dziś wybrały ATR 72-600 jako najlepsze rozwiązanie, aby skutecznie realizować swoje ambitne plany zbudowania ogólnokrajowej siatki połączeń. Ich decyzja dowodzi ponadto, że nasz samolot jest właściwym narzędziem do łączenia społeczności i rozwijania biznesu w Indiach.

IndiGo są jednym z największych w świecie nabywców samolotów z rodziny A320. Obecnie ich flota składa się ze 114 A320ceo i 20 A320neo. W 2011 przewoźnik zamówił 180 A320neo, a w 2015 – kolejne 250 samolotów tego typu. Siatka połączeń IndiGo obejmuje 39 destynacji krajowych i 7 zagranicznych (IndiGo odebrały pierwszego A320neo, 2016-03-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.