Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

IDEF 2017: Premiera Kaplan MT

Wojska lądowe, 10 maja 2017

Tureckie FNSS Savunma Sistemleri zaprezentowało na IDEF 2017 prototyp lekkiego czołgu Kaplan MT przeznaczonego dla Indonezji.

Wojska lądowe Indonezji zgłaszają zapotrzebowanie na 100-150 lekkich czołgów. Pojazdy mają służyć przede wszystkim do wsparcia ogniowego wojsk na polu walki, np. podczas natarcia na pozycje nieprzyjaciela, jak i osłony wycofujących się wojsk lub ochrony konwojów, prowadzenia działań rozpoznawczych i wypadów za linie nieprzyjaciela / Zdjęcie: Michał Jarocki

Budowę prezentowanego w Stambule prototypu lekkiego czołgu Kaplan MT zapoczątkowano jesienią ub.r. (IndoDefence 2016: Lekki czołg od FNSS, 2016-11-03). Konstrukcję ukończono przed kilkoma tygodniami. Latem pojazd zostanie użyty do testów, które będą prowadzone na terenie ośrodka FNSS oraz na poligonie udostępnionym przez turecką armię.

Niebawem w Indonezji rozpocznie się budowa drugiego prototypu Kaplan MT. Prace będą prowadzone w zakładach rodzimego PT Pindad. Pojazd posłuży do prób realizowanych przez indonezyjskie siły zbrojne. Program rozwojowy zakłada też montaż dodatkowego kadłuba, który zostanie użyty w testach wytrzymałościowych.

Według specyfikacji zaprezentowanej przez producenta jeszcze podczas zeszłorocznych targów IndoDefence Kaplan MT ma 7 m długości, 3,2 m szerokości i 2,7 m wysokości. Masa przekracza 30 t. Pojazd rozwija 70 km/h. Jego zasięg wynosi ok. 450 km. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.