Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IDEF 2017: Prototyp robota pirotechnicznego

Wojska lądowe, 10 maja 2017

Tureckie Altinay zaprezentowało na IDEF prototyp najnowszego robota pirotechnicznego, który znajdzie się w ofercie przedsiębiorstwa.

Masa prezentowanego na IDEF robota pirotechnicznego wynosi 15 kg. Może on poruszać się z prędkością do 5 km/h. Czas pracy urządzenia wynosi 5h. Jego wymiary, których producent nie podaje, mają pozwolić na przenoszenie przez operatora w plecaku / Zdjęcie: Michał Jarocki

Przedsiębiorstwo Altinay ze Stambułu zaprezentowało prototyp najnowszego robota pirotechnicznego, Backpack Service Robot. Konstrukcja jest rozwijana z myślą o użyciu przez policję i inne służby mundurowe. Robot ma znaleźć zastosowanie m.in. podczas operacji podejmowania i neutralizacji ładunków wybuchowych.

W tym celu wyposażono go m.in. w manipulator z funkcją zacisku szczęk chwytaka i kamerę pracującą w paśmie światła dziennego i w nocy. Producent deklaruje, że w razie potrzeby istnieje możliwość zamontowania innego wyposażenia, w tym np. urządzeń obserwacyjnych, co jednak zmieniłoby docelowe przeznaczenie konstrukcji.

Prace nad robotem trwają od 6 miesięcy. W najbliższych tygodniach producent ma przeprowadzić serię testów, które pozwolą ocenić jakość konstrukcji i wprowadzić ewentualne zmiany do projektu urządzenia. Do końca br. robot może być gotowy do sprzedaży. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.